Green ‘nokautirao’ Nurkića, pa poručio: ‘Nisam ga namjeravao udariti’

Košarka 13. pro 20238:58 0 komentara
Andrea Vilchez/SPP via GUliver

Košarkaš Golden Statea Draymond Green isključen je u porazu svog kluba od Phoenixa 119:116.

Iskusni krilni centar je ošamario Jusufa Nurkića, a BiH košarkaš pao je na pod ‘kao pokošen’. Incident se dogodio u trećoj četvrtini tokom jednog napada Golden Statea.

“Kao što znate, ja se ne ispričavam za stvari koje sam namjeravao napraviti, ali se ispričavam Jusufu jer ga nisam namjeravao udariti”, rekao je Green poslije susreta.

Bosanskohercegovački košarkaš odigrao je odlično protiv Warriosa i sa 17 poena (10/11 slobodna bacanja) bio je drugi strijelac momčadi, a imao je još 13 skokova i 7 asistencija. Dario Šarić je za goste u nešto manje od 20 minuta igre postigao 15 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju, a prvi strijelac Warriorsa bio je Stephen Curry s 24 koša. Sunse je predvodio Devin Booker s 32 poena.