Šok u Philadelphiji: Netsi razotkrili slabosti Sixersa

NBA 13. tra 201923:03 > 23:05
Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Philadelphia Sixersi posjeduju slabosti, a Brooklyn Netsi sve su razotkrili u prvih petnaest minuta igre. Gostujuća momčad nije posustala i posve zasluženo osigurala prvu pobjedu u ovogodišnjem playoffu.

Joel Embiid, koji je propustio nekoliko treninga dva dana prije utakmice zbog ozljede koljena, u početnom razdoblju utakmice očajno je šutirao, 1-9, odnosno 0-5 za tricu, a interesantan jest način kako ga je pokrivao Jarrett Allen. Naime, centar Netsa niti jednog trenutka nije nasjeo na ‘fake’ Embiida koji takav potez često koristi kod pozicioniranja na trici, da bi ga ostavio otvorenog na šutu. Računica je jasna, Embiid ove sezone tricu šutira sa 30 posto preciznosti, pa zašto ne jednostavno ostaviti mu prostora, neka troši šuteve! Odlična taktika trenera Netsa, Kennyja Atkinsona. Brooklyn je serijom 20-1 u periodu od četiri i pol minute došao do vodstva 39:23, a Sixersi su u tom razdoblju promašili trinaest šuteva zaredom!

Embiid je u tim trenucima preselio na klupu, više se neće vratiti u igru, kamerom je uhvaćen kako se vraća u svlačionicu prije kraja poluvremena. Jimmy Butler se pokazao jedinim u stanju nositi se s ovakvim Netsima, postigao je 23 poena dok je još jednom postalo jasno koliko je Ben Simmons neučinkovit u doigravanju. Iako je statistički izgledao izvrsno u regularnoj sezoni, kao i prošle godine playoff se pokazuje kao druga priča. Australac je u prvom poluvremenu ubacio tek dva poena uz šut 1-5, a podijelio je samo jednu asistenciju. Jedina pozitivna nota jest broj skokova, njih šest. Ispod svake razine ostali su i JJ Redick koji je ostao bez koša unutar prve dvadeset i četiri minute (0-4) te Tobias Harris (dva poena). S druge strane, Netsi su u prvom poluvremenu zabilježili čak devet igrača koji su ubacili barem jedan koš, a vodstvo 62:54 zadržali su usprkos lošem šutu D’Angela Russella (2-11).

Početak treće dionice obilježila je domaća momčad, serijom 9-3 stigli su nadomak izjednačenja (65:63). No, kada su navijači Sixersi pomislili kako se njihova momčad vraća ponovno su se razigrali Netsi, posebno D’Angelo Russell koji je ubacio 14 poena u tom periodu i gosti su uspjeli ponovno pobjeći na dvoznamenkastu prednost (93:82) pred početak posljednje četvrtine.

Veliki problemi za Philadelphiju nastavljeni su i u posljednjoj četvrtini, Netsi su ponovno pobjegli na +16 i više nije bilo povratka za domaću ekipu.

D’Angelo Russell završio je s 26 poena, Caris LeVert dodao je 23, Spencer Dinwiddie 18, a briljantnu utakmicu do ozljede igrao je Ed Davis upisavši 12 koševa uz 16 skokova. Sixerse je predvodio Jimmy Butler s 36 poena, Embiid je ubacio 22 uz šut 5-15, dodao je petnaest skokova, a na terenu je proveo samo 24 minute. Bilo je jasno kako nije sto posto spreman i ostaje za vidjeti što će biti s njegovim statusom za drugu utakmicu u ponedjeljak.