Lowry i Westbrook spremni za sezonu

NBA 14. lis 20166:49 > 6:58
Kevin C. Cox/Getty Images

Sedam utakmcia NBA predsezone igrano je u četvrtak. Prvak Cleveland je uvjerljivo poražen od Toronta. Dobili su i Washington, Memphis, Boston i Detroit. Bojan Bogdanović odigrao je solidan meč, Boban Marjanović imao je solidnu minutažu, a Dario Šarić odigrao je ispod očekivanja.

Cleveland, za koji nije igrao Lebron James, vodio je protiv Toronta 12 razlike sredinom prve četvrtine, ali je do poluvremena bio na minus 19, poslije čega nije bilo povratka. Kyle Lowry (25 poena) i Cory Joseph bili su najzaslužniji za pobjedu tima iz Kanade, za koji nije igrao DeMar DeRozan, dok je Kevin Love predvodio Cavse sa 19 poena.

Preokret je viđen i u duelu Memphisa i Oklahome. Thunder je vodio i 15 razlike, uz najavu monstruozne sezone za Rassela Westbrooka (17 poena, 4 asistencije za 15 minuta) i odličnu rolu Alexa Abrinesa (19 poena), ali su u drugom poluvremenu Grizzlisi kontrolirali zbivanja. Mike Conley je dao 19, a Marc Gasol 21 poen.

Pistonsi su pobjedili u Atlanti 99:94, igrajući sa vrlo kratkim rosterom (samo devet igrača). Boban Marjanović je igrao 17 minuta, imao 7 poena, 4 skoka, 2 asistencije i 1 blokadu.  Smith je imao 18 poena, 8 asistencija i 7 skokova i Harris je dodao 18 poena za pobjednike, u poraženom timu Schroeder je imao 19 poena i 9 asistencija.

Boston je na teren poslao 14 igrača, ali je dobio Brooklyn 100:97. Marcus Smart i Al Horford dali su po 13 poena, na drugoj strani Luis Skola je stao na 14 poena. Bojan Bogdanović je odigrao 15 i pol minuta, dao 11 poena (2-2 za 2, 2-4 za 3, 1-1 za 1).

U Washingtonu čak 30 igrača igralo je za Wizardse i Sikserse, a domaćin je pobjedio 100:79, poslije čak +33 u jednom trenutku. U timu iz Philadelphie Embid je dao 11 poena, uz 12 skokova, a Grant dodao je 14 pogodaka. Bredly Beal je bio igrač utakmice sa 22 poena, 4 asistencije i 5 skokova. Dario Šarić je igrao 23 minuta i ispromašivao se (1-5 za 2, 0-3 za 3, 4-4 penali), postigavši 6 poena, uz 2 skoka i 3 izgubljene lopte.