Teška ozljeda Haywarda, Dončića ošamario trener!

NBA 10. stu 20198:16 > 8:40
Gregory Shamus / Staff

Boston Celticsi kao da su ukleti, ponovno im se dogodilo da na samom početku sezone jedan od njihovih važnih igrača doživi tešku ozljedu.

Da budemo precizniji, opet je žrtva Gordon Hayward koji je noćas na utakmici kod Spursa slomio ruku!

Jaylen Brown zabio je 30 koševa u pobjedi Boston na gostovanju San Antonio Spursima 135:115, međutim utakmicu je obilježila nesretna ozljeda Haywarda koji će zbog nje propustiti najmanje mjesec dana, a možda će morati i na operaciju. Krilo Bostona (29) ruku je slomio nakon sudara s LaMarcusom Aldridgeom na samo minutu preostalog vremena do poluvremena utakmice. Odmah je poslan na RTG gdje je dijagnoza potvrđena. Ako se utvrdi da je potrebna operacija, bit će joj podvrgnut odmah u ponedjeljak!

Ovaj košarkaš iz Indiane ubacio je devet poena u 15 minuta noćašnje utakmice, a u sezoni je imao prosjek od 18,9 koševa, 7,1 skokpva i 4,1 asista pri tom šutirajući 55,5% iz igre i vrlo dobrih 43,3% za tricu..

Hayward je nakon potpisa za Boston 2017. godine u prvoj četvrtini prve utakmice sezone teško ozlijedio gležanj i zbog toga morao propustiti ostatak sezone u kojoj je momčad smatrana jednim od pretendanata za naslov na Istoku.

Kemba Walker, razigravač Celticsa koji je gorio od bijesa zbog toga što se dogodilo, ubacio je 26 koševa u sedmoj pobjedi Bostona.

Sean M. Haffey / Staff

Brandon Ingram stavio je 25 poena i imao 9 skokova u pobjedi New Orleansa 115:110 protiv Charlotte Hornetsa, unatoč čak 26 izgubljenih lopti pobjedničke ekipe. JJ Redick, koji je zamijenio ozlijeđenog Lonza Balla u početnoj petorci, dodao je 22 poena uz pet trica i doveo Pelicanse do druge pobjede sezone (2-7).

Oklahoma City Thunder drugi put u sezoni pobijedio je i više nego desetkovane Golden State Warriorse sa 114:108 na svom parketu, a u pobjedi Danilo Gallinari je ubacio 19 koševa, Dennis Schroder je dodao 18.

Oklahoma je vodila sa 23 razlike pri kraju druge četvrtine, no gosti iz San Francisca uspjeli su se vratiti u egal na samom početku posljednje dionice utakmice. Uslijedilo je još jedno odvajanje domaćih na plus 14 i novi niz gostiju, no u samoj završnici Thunder je ipak prevladao. Najbolji kod Warriorsa bio je D’Angelo Russell s 32 poena od kojih je 17 zabio u trećem dijelu utakmice.

James Harden umalo je dohvatio prvi triple-double učinak sezone, završivši gostujuću pobjedu kod Chicaga 117:94 sa 42 poena, 10 skokova i 9 asista. Rocketsi su se odvojili u drugom poluvremenu kada je njihova glavna zvijezda konačno ušla u šuterski ritam. Utakmicu je Harden otvorio sa šutom 2/7, a u ostatku utakmice podigao se na učinak 10/20 od čega 8/14 za tricu. Russell Westbrook dodao je 26 poena u trećoj uzastopnoj pobjedi Houstona. Wendell Carter Jr. najviše se istaknuo kod Bullsa sa 13 poena i čak 16 skokova. Chicago je izgubio šest od osam utakmica, što niti ne čudi kad su noćas pucali 4 od 32 za tricu!

Tom Pennington/Getty Images

Luka Dončić mogao je i do petog triple-doublea ove sezone da ga je Dallas odlučio koristiti u završnici utakmice kod Memphisa, što nije bio slučaj. Mavericksi su slavili sa 138:122 i nije bilo potrebe da Slovenac ulazi na parket u posljednjoj četvrtini, iako je dotad skupio 24 koša, 14 skokova i osam asista.

Slovenskog košarkaša pomoćni je trener Mosley blago ošamario po licu krajem treće četvrtfine, očito iz milja pritom mu nešto objašnjavajući, no po reakciji možda možemo zaključiti da se Luki to baš nije pretjerano dopalo.

Dallas je do uvjerljive pobjede došao igrajući bez Kristapsa Porzingisa. Jaren Jackson Jr. predvodio je Memphis s 23 poena, a klub je zabilježio drugi poraz zaredom.