EP: Rusija bolja od Srbije

Noah Graham/NBAE via Getty Images

U susretu 2. kola skupine D, košarkaši Rusije svladili su Srbiju 75:72.

Košarkaški savez Srbije

Srbija je nakon pobjede nad Latvijom na startu natjecanja odigrala mnogo slabije i nije imala šanse protiv raspoložene ‘Zbornaje’.

U prvom poluvremenu nije bilo učinka Bogdana Bogdanovića, sav teret je preuzeo Boban Marjanović, da bi se bek Sacramenta probudio u nastavku utakmice.

Ipak, bez pratnje suigrača to je bilo malo da se šuterski raspoložen protivnik svlada i ‘Orlovi’ sada u grupi D imaju skor 1-1, kao i Latvija i Belgija. Rusija je jedina ekipa sa maksimalnim učinkom poslije dva odigrana kola.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Boban Marjanović (6 skokova) i Bogdan Bogdanović (4 asistencije) sa po 19 poena, dok je Vladimir Lučić dodao 12.

Rusiju je do pobjede predvodio Aleksej Šved sa 22 poena i 4 dodavanja, dok su Timofej Mozgov i Nikita Kurbanov dodali po 11, a bili su zapaženi i u reketu jer su imali 8, odnosno 7 skokova.

Crna Gora uvjerljiva protiv Mađarske

U prvom susretu 2. kola skupine C EuroBasketa košarkaša, u kojoj igra i Hrvatska, Crna Gora je u Cluju svladala Mađarsku sa 72-48.

Nakon uvjerljivog poraza u petak od Španjolske, Crna Gora je u svom drugom nastupu ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv nejake Mađarske.

Crnogorci su znalački iskoristili svoju nadmoć na centarskim pozicijama, ostvarili su 18 skokova više od Mađara i ostvarili pobjedu, a da niti jedan njih igrač nije proveo na parketu više od 23 minute.

Nikola Vučević i Bojan Dubljević su sa po 13 koševa i sedam skokova bili najbolji kod Crne Gore dok je David Vojvoda ubacio 20 poena za Mađarsku koja je izgubila i drugu utakmicu na prvenstvu, nakon što je u petak bolja bila i Hrvatska.

U susretu 2. kola skupine A u Helsinkiju Poljska je pobijedila Island sa 91-61. Za prvu pobjedu Poljske najzaslužniji je bio Adam Waczynski sa 15 pogodaka, dok je Hordur Vilhjalmsson sa 16 ubačaja bio bolji od ostalih kod Islanda koji je uvjerljivo izgubio i drugu utakmicu.

Francuska je u susretu 2. kola skupine A u Helsinkiju nadigrala Grčku sa 95-87. Francuzi su nakon neočekivanog poraza od domaćina Finaca odgovorili odličnim prvim poluvremenom protiv Grka u kojem su izgradili prednost od 19 pogodaka (55-36). Grci su se u završnici primaknuli na šest razlike (91-85), no nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti preokretom.

Joffrey Lauvergne sa 21 košem i 11 skokova bio je najbolji kod Francuske, 21 poen dodao je i Evan Fournier, dok je Georgios Printezis sa 22 pogotka predvodio Grčku.

Latvija je do prve pobjede u skupini D u Istanbulu stigla svladavši Belgiju sa 92-64. Kristaps Porzingis i Janis Timma ubacili su po 27 poena za Latviju, dok je Axel Hervelle sa 12 koševa bio jedini s dvoznamenkastim učinkom kod Belgije. Obje reprezentacije nakon dva nastupa imaju omjer pobjeda i poraza 1-1.

Njemačka je postala prva reprezentacija s dvije pobjede u skupini B u Tel Avivu svladavši Gruziju sa 67-57. U slaboj utakmici u kojoj su obje reprezentacije imale više od po 20 izgubljenih lopti na kraju su manje pogrešaka napravili Nijemci. Dennis Schroeder je sa 23 ubačaja bio najefikasniji kod Njemačke, a Zaza Pachulia sa 14 poena kod Gruzije.