Jokić briljirao protiv Lakersa, Dončić protiv nove Bogdanovićeve ekipe

Košarka 9. velj 202411:25 0 komentara
AP Photo/Peter K. Afriyie via Guliver Image

Na dan kad je pred Crypto.com Arenom u Los Angelesu otkriven brončani kip legende Lakersa Kobeja Bryanta, aktualni NBA prvaci Denver Nuggetsi su 'pokvarili' svečanost pobjedom 114-106.

Domaća momčad nijednom nije bila u vodstvu, dok je Denver početkom treće četvrtine imao i 15 koševa prednosti. Lakersi su uspjeli u zadnjoj četvrtini u tri navrata uspjeli izjednačiti, a posljednji put tricom Austina Reavesa za 104-104 na 2:18 minuta do kraja. No, Jamal Murray i Michael Porter Jr. su ubacili po pet poena svaki za seriju 10-0 gostiju kojom su zapečatili pobjedu.

Murray je s 29 koševa, 11 asistencija i sedam skokova bio ponajbolji igrač u pobjedničkoj momčadi u kojoj je Nikoli Jokiću jedna asistencija nedostajala za “triple-double” učinak. Završio je dvoboj s 24 poena, 13 skokova i devet asistencija. Porter Jr. je ubacio 27 koševa i imao osam skokova u trećoj uzastopnoj pobjedi aktualnih prvaka.

Anthony Davis je s 32 koša i devet skokova bio najbolji strijelac Lakersa za koje je LeBron James ubacio 25 poena uz devet skokova i sedam asistencija.

“Derbi sjevera”, dvoboj Bucksa i Timberwolvesa u Milwaukeeju, trebao je biti poslastica večeri, a pretvoren je u jednosmjernu ulicu koja je momčad iz Minnesote odvela do uvjerljive pobjede. Bucksi su bili konkurentni do sredine druge četvrtine. Kad su Timberwolvesi došli do 10 koševa prednosti, otpor domaće momčadi je nestao.

Anthony Edwards je predvodio goste s 26 koševa i devet asistencija. Karl-Anthony Towns je ubacio 19 poena, Mike Conley je dodao 18 koševa uz devet asistencija, a Rudy Gobert je spojio 16 poena i 11 skokova.

U petom porazu Bucksa u posljednjih šest utakmica, otkako je na mjesto glavnog trenera došao Doc Rivers, strijelce je predvodio AJ Green s 27 koševa. Jae Crowder je ubacio 21 poen, a Giannis Antetokounmpo je završio sa 17 koševa, sedam asistencija i samo tri skoka. Domaća momčad je bila bez ozlijeđenih Damiana Lillarda i Khrisa Middletona.

Luka Dončić je s 39 koševa bio najbolji strijelac dvoboja Dallasa i New Yorka u Madison Square Gardenu u kojem su Mavericksi slavili sa 122-108, ali ga je obilježio jednom od svojih 11 asistencija. U devetoj minuti utakmice je na sebe ‘navukao’ pažnju dvojicu igrača domaće momčadi na osam metara od koša, a onda je dodavanjem iza leđa idealno poslužio Dwighta Powella za lagano polaganje u reketu.

Knicksi se u okrnjenom sastavu nisu mogli nositi s raspoloženim gostima i nijednom nisu imali prednost. Uz Dončića su još četvorica igrača Dallasa imali dvoznamenkasti učinak. Tim Hardaway Jr. je ubacio 19 poena, Derrick Jones Jr. je dodao 18, Kyrie Irving 16, a Josh Green 15.

Kod domaćina se najviše istaknuo Donte DiVincenzo, koji je pogodio sedam trica i završio dvoboj s 36 koševa. New York je imao samo osmoricu aktivnih igrača, ali su pred kraj prvog poluvremena ostali sa sedmoricom, jer je Isaiah Hartenstein napustio igru zbog bolova u Ahilovoj tetivi.

Poraze Milwaukeeja i New Yorka iskoristio je Cleveland, koji se pobjedom 118-95 na gostovanju u Brooklynu učvrstio na drugom mjestu u Istočnoj konferenciji. Cavaliersima je ovo bila osma uzastopna pobjeda te 16. u posljednjih 17 utakmica, a osigurali su je serijom 21-0 na početku drugog poluvremena.

Donovan Mitchell je s 27 koševa bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi. Darius Garland je ubacio 14 poena uz sedam asistencija, Evan Mobley je spojio 14 koševa i 12 skokova, dok je Jarrett Allen uz 14 poena imao 10 skokova. Netsi su imali samo devetoricu igrača na raspolaganju, a predvodio ih je Mikal Bridges s 26 koševa.

Jerami Grant je sinoć ostvario učinak karijere postigavši 49 poena, ali su njegovi Portland Trail Blazersi pred svojim navijačima poraženi od Detroit Pistonsa sa 128-122 u produžetku, iako su u trećoj četvrtini imali prednost od 23 koša.

Najlošiju momčad NBA lige do pobjede je predvodio Jalen Duren s 27 koševa i osobnim rekordom od 22 skoka. Jaden Ivey je za pobjednike ubacio 26, a Cade Cunningham 23 poena. Novak Marcus Sasser je spojio 17 koševa i 11 asistencija.

Pucački su iznimno raspoloženi bili igrači Phoenixa koji su kao domaćini svladali Utah Jazz sa 129-115. Sunsi su imali 59,1% šuta iz igre, a pogodili su 14 trica iz 29 pokušaja. Predvodio ih je Kevin Durant s 31 košem, osam skokova i sedam asistencija. Bradley Beal je ubacio 30 poena i imao sedam asistencija.

Lauri Markkanen je s 22 koša bio najbolji strijelac gostujuće momčadi. John Collins je imao 21 poen i 14 skokova, a Collin Sexton je spojio 19 koševa i osam asistencija.

Drugu domaću pobjedu u devet sinoćnjih dvoboja ostvario je Orlando koji je sa 127-111 bio bolji od San Antonija. Franz Wagner je za pobjednike ubacio 34 poena i predvodio šestoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom. Jalen Suggs je dodao 17 poena, a Paolo Banchero 16 za četvrtu pobjedu Magica u posljednjih pet nastupa. Devin Vassell je s 30 koševa bio najbolji strijelac Spursa, a sve ih je ubacio u drugom poluvremenu Victor Wembanyama je dodao 15 poena za goste.