Zadrani izgubili u ABA ligi, ozlijedio se Luka Božić

ABA League 13. sij 202419:29 0 komentara
Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro via ABA League

Košarkaši Zadra doživjeli su poraz u 16. kolu regionalne ABA lige gostujući u Baru kod Mornara koji je slavio 86:78 (25:21, 19:21, 18:14, 24:22) i tako došao tek do druge pobjede u ovoj sezoni.

Zadnja momčad na ljestvici, koja je u prvih 15 kola ostvarila tek jednu pobjedu i bila u nizu od deset poraza, iskoristila je lošije izdanje momčadi Danijela Jusupa i probleme u igračkom kadru hrvatskog prvaka. Naime, i u ovu je utakmicu Zadar ušao bez ozlijeđenog kapetana Marka Ramljaka, a istu ozljedu, distorziju skočnog zgloba, doživio je početkom treće četvrtine i najbolji zadarski košarkaš Luka Božić.

S obzirom na to da se najkorisniji igrač ABA lige u prošloj i ovoj sezoni pokušao vratiti u igru pred kraj treće četvrtine, možda njegovo uganuće nije toliko ozbiljno. No, Božić je vrlo brzo odustao od pokušaja povratka te u posljednjoj četvrtini nije ulazio u igru. Koliko je ozbiljna njegova ozljeda, hoće li i koliko dugo izbivati s parketa, znat će se tek nakon obavljenih pretraga.

Bez balansa između igre u reketu i na vanjskim pozicijama, bez koševa iz kontranapada i s lošim postotkom za tricu s čak 45 dalekometnih pokušaja (12/45), Zadar nije mogao izaći kao pobjednik na ovom gostovanju.

Mornar je vodio gotovo cijelim tijekom dvoboja, a do najvećih 11 koševa prednosti crnogorska momčad je došla nešto više od tri minute prije kraja dvoboja, nakon trice američkog razigravača Taviana Dunn-Martina koji je s 19 koševa i tri asistencije bio ponajbolji igrač domaće momčadi. Time je, praktično, i presudio pobjednika.

Za razliku od Zadrana, igrači Mornara su za 10 pogođenih trica trebali samo 25 pokušaja i imali su više raspoloženih igrača u pojedinim dijelovima utakmice. Uroš Luković je postigao 17 koševa uz jedan promašaj iz igre, a tome je dodao i 10 skokova, dok je Milić Starovlah ubacio 15 koševa gađajući trice 3/4.

Zadarske strijelce je predvodio Arijan Lakić s 19 koševa, a Karlo Žganec je spojio 18 poena i 10 skokova. Dario Drežnjak je za 13 koševa iz igre šutirao 5/17.

Zadar je nakon 16 kola na polovičnom učinku 8-8 i privremeno je na šestoj poziciji. Unatoč pobjedi, Mornar je ostao na zečelju ljestvice.

Od hrvatskih predstavnika će u 16. kolu još igrati Cibona, koja će u ponedjeljak (18 sati) ugostiti beogradski Partizan.