Hokejaši Siska poraženi u Južnom Tirolu nakon lude završnice

Hokej 12. lis 202422:33 0 komentara
KHL Sisak

Hokejaši Siska u svom petom nastupu u Alpskoj hokejaškoj ligi izgubili su u subotu u produžetku od talijanske momčadi Hockey Unterland Cavaliers rezultatom 4-5 (0-1, 2-1, 2-2, 0-1) tako da se iz Južnog Tirola kući vraćaju s jednim bodom.

U izjednačenoj utakmici Siščani su u samoj završnici regularnog dijela susreta stigli zaostatak od dva gola, ali su pokleknuli u dodatnom vremenu.

Prvu trećinu domaći Cavaliersi dobili su rezultatom 1-0.

U drugoj Tyrone Bronte već na početku u igri s igračem više zabija za izjednačenje, da bi nekoliko minuta kasnije Talijani ponovno došli u vodstvo golom Gabriela Galassitija.

Na 2-2 poravnava Vito Idžan, stariji od dvojice braće Idžan koji nastupaju za Sisak.

Treći period nije dobro počeo za “Vitezove”, budući da domaćini s dva gola u prvih sedam minuta odlaze na 4-2.

Rezultat se nije mijenjao sve do šest minuta prije kraja kada Bruno, mlađi brat Idžan, smanjuje na 4-3.

Stotinjak sekundi prije kraja, trener Siska Josh Siembida izvlači golmana i u igru ubacuje šestog igrača.

To je urodilo plodom jer je Vito Idžan svojim drugim pogotkom 55 sekundi prije isteka vremena izjednačio na 4-4 i odveo utakmicu u produžetak.

U tom dijelu susreta, koji se igra “tri na tri”, Siščani su većinu vremena imali pak u svom posjedu, ali su domaćini iz svoje prve prilike uspjeli peti puta zatresti mrežu Vilima Rosandića i riješiti utakmicu.

Siščani tako na 600 kilometara dugačak put kući iz gradića Neumarkta/Egne nedaleko Bolzana u oblasti Unterland odlaze s jednim osvojenim bodom.

To im je ukupno jedanaesti iz pet utakmica, što trenutno stavlja na peto mjesto AHL lige.