Automoto 2. tra 202322:22 0 komentara

Talijan Marco Bezzecchi (Ducati VR46) pobjednik je Velike nagrade Argentine u klasi MotoGP ostvarivši prvu pobjedu u "kraljevskoj klasi" svjetskog prvenstva u motociklizmu.

Bezzecchi je po mokroj stazi vodio od prvog zavoja do kraja utrke ostvarivši pobjedničko vrijeme 44:28.518 minuta.

Drugi je sa 4.085 sekundi bio Francuz Johann Zarco (Ducati Pramac), dok je treće mjesto osvojio Španjolac Alex Marquez (Ducati Gresini) sa 4.681 sekune zaostatka.

“Inače nisam baš dobar kad pada kiša, ali eto, osjećaji su bili nevjerojatni”, rekao je 24-godišnji Talijan.

Aktualni svjetski prvak Talijan Francesco Bagnaia (Ducati) u 18. krugu je izletio sa staze i na koncu je završio na 16. mjestu.

Nakon dvije utrke u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva vodi Bezzecchi sa 50 bodova, Bagnaia ima 41, a Zarco je treći sa 35 bodova.

U klasi Moto2 slavio je Talijan Tony Arbolino (Kalex) koji vodi u ukupnom poretku sa 41 bodom.

Japanac Tatsuki Suzuki (Honda) slavio je i najslabijem razredu, Moto3, a u ukupnom poretku vodi Španjolac Daniel Holgado (KTM).