Verstappen u Abu Dhabiju stigao do 12. pole positiona ove sezone!

Automoto 25. stu 202316:26 0 komentara
DPPI Panoramic via Guliver

Nizozemac nastavlja fenomenalnu sezonu

Max Verstappen osvojio je pole position za posljednju utrku sezone u Abu Dhabiju i 32. u karijeri nakon uvjerljivoga nastupa na stazi Yas Marina, a Charles Leclerc će mu treći puta zaredom praviti društvo u prvom startnom redu.

Verstappen je bio najbrži nakon prvih Q3 pokušaja s krugom 1:23.445, 0.371 s ispred Norrisa i pola sekunde ispred Piastrija dok je Russell bio četvrti.

U drugom krugu Verstappen nije popravio svoje vrijeme, ali to ga nije koštalo pa je osvojio 12. pole position ove sezone i 32. u karijeri čime se izjednačio s Mansellom na sedmom mjestu svih vremena.

Leclerc je nakon prvih Q3 krugova na korištenom softu bio tek deveti, ali je popravio dojam u posljednjem krugu na novim gumama i zauzeo drugo mjesto s 0.139 sekundi zaostatka što će mu biti peti uzastopni start iz prvoga reda i treći uzastopni u kojem će mu društvo praviti Verstappen.

Piastri je bio treći za McLaren nakon solidnoga drugog Q3 kruga iako je njegov rezultat pod znakom pitanja jer je zasmetao Gaslyju u završnici Q3.

Russell je završio četvrti za Mercedes u još jednim dobrim kvalifikacijama za mladoga Britanca, za razliku od njegovoga kolege Hamiltona koji je zapeo u Q2.

Norris je nakon velike pogreške u posljednjem Q3 krugu završio na petom mjestu jer nije popravio svoj prvi krug.

Tsunoda je iskoristio AlphaTaurijeve nadogradnje i plasirao se u Q3 na šesto mjesto ispred Alonsa u Aston Martinu i Hulkenberga u Haasu dok je Perez završio tek deveti nakon obrisanoga drugog Q3 kruga ispred Gaslyja u Alpineu.

Hamilton drugi vikend zaredom nije uspio proći u Q3 nakon čega je rekao da ‘nešto nije u redu s ovim bolidom’ pa je završio na 11. mjestu za Mercedes.

Ocon nije uspio parirati momčadskom kolegi Gaslyju na 12. mjestu za Alpine ispred Strolla u Aston Martinu koji je 19. puta ove sezone izgubio kvalifikacijski duel s Alonsom.

Albon je među prvima završio svoj drugi Q2 pokušaj i završio je na 14. mjestu ispred Ricciarda koji nije uspio ponoviti Tsunodin uspjeh i plasirati se u Q3.

Sainz je bio najveće iznenađenje prvoga dijela kvalifikacija na 16. mjestu za Ferrari nakon čega se na radio požalio na kočnice i promet u posljednjem brzom krugu.

Magnussen je završio na 17. mjestu i 15. puta ove sezone izgubio od Hulkenberga u kvalifikacijama, a Bottas je pobijedio momčadskoga kolegu Zhoua u okršaju dvaju vozača Alfa Romea na 18. i 19. mjestu.

Posljednji je bio Sargeant u Williamsu koji je ostao bez svojih krugova jer nije mogao zadržati svoj bolid unutar granica staze.

Utrka je na rasporedu u 14:00, a ekskluzivno je pratite na kanalu SK2.