Eaglesi preko osakaćenih 49ersa do Super Bowla!

Photo by Andy Lewis Icon Sportswire via Guliver

Philadelphia Eaglesi osvojili su titulu u Nacionalnoj nogometnoj konferenciji pobjedom nad San Francisco 49ersima rezultatom 31:7 i tako se plasirali na Super Bowl LVII.

Eaglesi se tako vraćaju u borbu za Lombardijev trofej prvi put poslije pet godina, kada su i jedini put stigli do trijumfa u Super Bowlu, pobjedom nad New England Patriotsima 41:33. Prethodno su dva puta poraženi u najvažnijoj utakmici sezone – 1981. i 2004. godine, od Oakland Raidersa i Patriotsa. Prije nego što je ustanovljen Super Bowl, pošto je došlo do spajanja AFL-a i NFL-a, Eaglesi su osvojili tri titule, i to 1948, 1949. i 1960. godine.

Ovogodišnji Super Bowl zakazan je za 12. veljače u Glendaleu, u Arizoni, i moći ćete pratiti ekskluzivno na Sport Klubu. Eaglsi će se tada sastati sa Kansas City Chiefsima koji su bili bolji od Cincinnati Bengalsa 23:20.

Philadelphia je kao prvoplasirani sastav u NFC-u ušla u play-off, a taj epitet je opravdala plasmanom u najvažniju utakmicu sezone. Ninersi su joj otpor pružili tek nešto duže od jedne četvrtine, kada su ostali bez napada time što su zbog ozljeda ostali bez glavnog kvoterbeka Brocka Purdyja, kao i njegove prve zamjene Josha Johnsona. Iako se Purdy vratio na teren poslije izlaska Johnsona iz igre, ekipa iz Kalifornije se morala osloniti na igru trčanjem, ali ona nije funkcionirala.

Na drugoj strani, Jalen Hurts je imao 15 uspješnih dodavanja iz 25 pokušaja za 121 jard, a također je istrčao jedan touchdown. Na taj način, Hurts je došao do 15. touchdowna trčanjem, čime je postavio novi rekord za quarterbackove u jednoj sezoni.

Ono što je zanimljivo je da su Eaglesi sva četiri touchdowna postigli trčanjem, iako je obrana 49ersa veoma dobra u branjenju takve igre. Miles Sanders se istaknuo sa dva touchdowna, a jedini preostali postigao je Boston Scott, dok je jedini na drugoj strani bio djelo Christiana McCaffreyja, koji je u samom finišu preuzeo ulogu quarterbacka, ali bez uspjeha.

Gosti iz Kalifornije su bez svog startnog quarterbacka na ovoj utakmici ostali poslije 10 minuta igre, u trenutku kada su Eaglesi vodili poslije prvog touchdowna Sandersa. McCaffrey je vodio 49erse do izjednačenja u drugoj četvrtini, da bi domaći tim potom preuzeo potpunu kontrolu i do odlaska na poluvrijeme imao je dva touchdowna prednosti. Sve dileme razriješene su u trećem periodu poslije touchdowna Hurtsa, kada je San Francico ostao i bez Johnsona, a konačan rezultat postavio je Jake Elliott field golom pet minuta prije kraja utakmice.