NFL: Brady blistao, rekord Cowboysa

NFL 21. stu 20162:04 > 6:41
Tom Pennington/Getty Images

Dallas Cowboys savladali su Baltimore Ravens kod kuće sa 27:17 u 11. tjednu NFL-a i tako su ostvarili devetu uzastopnu pobjedu. Tako je postavljen novi rekord franšize, prethodni od osam pobjeda stajao je na snazi od 1977. godine.

Bila je to još jedna sjajna utakmica quaretrbacka Daka Prescotta, koji je bacio tri touchdown pasa, od toga dva za Deza Bryanta, pa je tako bio najzaslužniji što su Cowboysi prelomili utakmicu u drugom poluvremenu nakon 10:10 nakon dvije četvrtine.

“Kao što sam i ranije govorio, dečko je nevjerojatan“, pohvalio je Bryant svog suigrača.

Cleveland Brownsi upisali su i 11. uzastopni poraz, ovoga puta od Pittsburgh Steelersa sa 24:9 – blistala je obrana gostiju sa Stephonom Tuittom na čelu, a sjajan je bio i Le’Veon Bell, koji je trčao za 146 jardi i uhvatio je osam dodavanja za 55 jardi.

Indiana je savladala Tennessee 24:17 i sada su na 50 posto uspješnosti, a najzaslužniji za to bio je Andrew Luck sa dva touchdown pasa i dodavanjima za ukupno 262 jarda. Na ovoj utakmici prekinuta je rekordna serija Adama Vinatieria, koji je ostao bez fieldgola prvi put nakon 44 utakmice.

U svojoj prvoj utakmici u rodnom kraju, Tom Brady je sa svojim Patriotsima slavio u San Franciscu 30:17. Blistao je upravo Brady sa četiri touchdown pasa, a receiver Malcolm Mitchell uhvatio je četiri pasa za rekord karijere od 98 jardi, pa je New England došao do osme ovosezonske pobjede uprkos izostanku Gronkowskog.

Brady je u ovoj utakmici upisao još jednu epizodu u rekord koji drži, pošto je 21 put imao četiri ili više touchdown pasa bez ijednog interceptiona, a sa 199 pobjeda izjednačio se sa Brettom Favreom kao quarterback sa najviše pobjeda u NFL.

Seattle je savladao Philadelphiu sa 26:17 u utakmici u kojoj se quaretrback Russell Wilson našao u neobičnoj ulozi, pošto je u trećoj četvrtini primio pas za touchdown od Douga Baldwina. Seahawksi su već vodili 16:7, Eagelsi su se pomalo zaletjeli, a to je Wilsonu omogućilo da se ušulja sa lijeve strane.

Buffalo je održao nadu za plasman u play off pobjedom nad Cincinattiem 16:12 – Billsi su tako prekinuli niz od tri poraza, iako su gubili 12:10 na poluvremenu. Presudna je bila obrana Buffala, a napad je uradio taman koliko je bilo dovoljno i sa dva fieldgola došao je do pobjede uprkos ozljedi  McCoya, koji je trčao za touchdown u prvom poluvremenu, ali je ozljedio palac krajem druge četvrtine.

Giantsi su bili na -7 nakon prvog poluvremena susreta sa Chicago Bearsima, publika u New Yorku je zviždala, a to je bilo dovoljno domaćima da se trgnu, zaigraju znatno bolje i dođu do pobjede 22:16.

Sada su Giantsi na 7-3 i to im je peta uzastopna pobjeda, što im je najduža serija još od 2010. godine, a pobjedu je definitivno obilježio interception Landon Collins u završnici utakmice .

Detroit je specijalist za preokrete – šesti put u sezoni Lionsi su se vratili iz minus u posljednjoj četvrtini, dobili su je sa 10:0 i savladali Jacksonville sa 26:19, a pobjede, i to šeste u sezoni upisali su Vikingsi i Dolphinsi.

Minnesota je savladala Arizonu sa 30:24, dok je Miami u gostima bio bolji od Los Angeles Ramsa sa 14:10.

U posljednjem utakmici dana Washington Redskinsi pobjedili su Green Bay Pacerse sa 42:24, uz tri touchdown pasa Kirka Cousinsa. Blistao je Robert Kelley, koji je ukupno pretrčao 157 jardi (tri touchdowna). Bila je to njegova prva utakmica sa 100+ jardi, na pravi način mijenja ozljeđenog Matt Jonesa, a više od sto pretrčanih jardi.