Lionsi iznenadili Cardinalse, preokret Dolphinsa

Američki nogomet 19. pro 202122:13 > 20. pro 2021 8:20 0 komentara
AP Photo/Lon Horwedel

Arizona Cardinalsi su doživjeli šokantan poraz na gostovanju kod Detroit Lionsa (30:12).

Detroit je otvorio susret field golom Pattersona u devetoj minuti. To je bilo sve za prvu četvrtinu. U drugoj četvrtini potpuna rapsodija Lionsa – Najprije je touchdown upisao St. Brown, a ekstra poenom je to ispratio Patterson. Potkraj četvrtine slična situacija – touchdown Reynoldsa i ekstra poen Pattersona. Na semaforu je bilo 17:0 nakon dvije četvrtine.

U trećoj četvrtini field gol Arizone (Prater), ali ubrzo zatim ponovno uzvraćaju Lionsi touchdownom Cabinde, a ekstra poen je dodao Patterson. Pet minuta kasnije, Cardinalsi smanjuju field golom Pratera. U posljednjoj četvrtini Patterson je dodao novi field gol za Detroit, a tada Kirk upisuje prvi touchdown za Cardinalse. No, prekasno. Lionsi nisu stali na tome te su postigli još jedan field gol preko Pattersona.

Detroit je sada na dvije pobjede i 11 poraza, dok je Arizona na omjeru od deset pobjeda i četiri poraza.

Miami Dolphinsi su preokretom svladali New York Jetse (31:24). Miami je vrlo loše otvorio susret – u prvoj četvrtini bilo je 10:0 za Jetse.

Najprije je touchdown upisao Berrios, a ekstra poenom je to ispratio Pineiro. Isti taj Pineiro je zabio i field gol tri minute kasnije. Totalna dominacija Jetsa u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini Dolphinsi su pokazali zube i ubrzo upisali touchdown preko Johnsona – ektra poen je dodao Sanders. Jetsi uzvraćaju nekoliko minuta kasnije preko Wilsona koji je upisao touchdown, a ekstra poen je dodao Pineiro.

Prednost gostiju smanjio je Sanders u 13. minuti druge četvrtine field golom. Nakon druge četvrtine rezultat je bio 17:10 za goste. U trećoj četvrtini Miami se potpuno vraća u utakmicu – Johnson je upisao novi touchdown, a ekstra poenom je to ispratio Sanders. Semafor je tada pokazivao 17:17.

Preokret Dolphinsa vidjeli smo u posljednjoj četvrtini kada je najprije touchdown upisao Wilkins, a ekstra poenom je to ispratio Sanders. Jetsi uzvraćaju istom mjerom sedam minuta kasnije – touchdown Echolsa i ekstra poen Pineira. Pobjedu Miamiju donio je Parker touchdownom četiri minute prije kraja susreta, a ekstra poenom je to ispratio Sanders.

Miami je sada na omjeru 7-7, dok su Jetsi na omjeru 3-11.

Dallas Cowboysi su slavili na gostovanju kod New York Giantsa (21:6). Dallas Cowboysi su dobro otvorili utakmicu – u devetoj minuti touchdown je upisao Elliott, a Zuerlein nije upisao zabiti ekstra poen. U smiraj prve četvrtine Gano je postigao field gol i smanjio na 6:3. U drugoj četvrtini ponovno dominacija Cowboysa, a sva tri field gola postigao je Zuerlein. U trećoj četvrtini Gano uzvraća field golom, ali desetak minuta kasnije novi touchdown (Schultz) za Dallas. Zuerlin je, kao i u prvoj četvrtini, promašio ekstra poen. Dallasu je to treća uzastopna pobjeda te su sada na omjeru 10-4, dok su Giantsi sada na omjeru 4-10.