Hrvatska u drugom poluvremenu slomila Grčku, protiv Mađara za finale!

Vaterpolo 12. sij 202419:39 0 komentara
Damir Krajac / CROPIX via Guliver Images

Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva uvjerljivom pobjedom protiv Grčke.

Fantastičnim drugim poluvremenom Hrvatska je nadjačala Grke 13:8 (3:3, 2:3, 4:0, 4:2) i borit će se za još jedno europsko finale, nakon što je u Splitu 2022. godine osvojila zlatnu medalju.

Grci su na poluvremenu vodili 6:5, ali je onda Hrvatska ušla u nestvarnu seriju 8:0! Grci su sljedeći gol dali tek na nešto više od dvije minute do kraja.

Spojilo se tada sve – sjajna obrana na čelu s Markom Bijačem koji je skupio devet obrana te napad koji je bio razigran i efikasan. Jerko Marinić Kragić bio je naš najbolji strijelac s četiri gola, dok je Loren Fatović dodao tri.

Hrvatska će u nedjelju 14. siječnja u polufinalu igrati protiv Mađarske koja je ranije danas petercima eliminirala Srbiju 15:14.