Reprezentacija Mađarske prvi je polufinalist Europskog prvenstva u vaterpolu nakon što je u petercima izbacila favoriziranu Srbiju. U polufinalu Mađari čekaju Hrvatsku ili Grčku.

Mađari, koji su na Euro u Hrvatsku doputovali bez nekoliko najvažnijih igrača i u pomlađenom sastavu, izbacili su Srbiju u prvom četvrtfinalu s ukupnih 15:14 poslije peteraca. Po četvrtinama je bilo 3:3, 2:2, 4:3, 1:2 i 5:4 u petercima.

Nakon četiri četvrtine završilo je 10:10, ni jedna reprezentacija ni u jednom trenutku nije imala dva gola prednosti. U završnici su oba sastava mogla do pobjede, no golova u zadnjoj minuti nije bilo.

VEZANA VIJEST

Nagy, Pohl, Tatrai, Vigvari i Fekete zabili su peterce za Mađare, dok su kod Srba precizni bili Drašović, Rašović, Jakšić i Mandić. Jedini je, i to u drugoj seriji, promašio Marko Radulović, rođeni Riječanin koji je prošao sve mlađe kategorije hrvatske reprezentacije, ali je odlučio igrati za Srbiju.

Mađarska u polufinalu čeka Hrvatsku ili Grčku, ta utakmica počinje u 18.30 sati uz prijenos na Sport Klubu 2.