WTA Charleston: Keys i Georges u četvrtfinalu

WTA 6. tra 201821:49 > 22:06
(Photo by Adam Pretty/Getty Images)

Madison Keys i Julia Georges plasirale su se u četvrtfinale WTA turnira u Charlestonu.

Nijemica Georges nastavila je sa sjajnom formom, u četvrtfinalnom dvoboju svladala je braniteljicu naslova i 11. igračicu svijeta Darju Kasatkinu sa 6:4, 6:3.

Ruskinja je imala tek jednu break loptu koju je iskoristila u prvom setu, no prednost nije uspjela zadržati, sjajna Georges koja je trenutno 13. igračica svijeta, dominirala je ostatak meča proslavivši pobjedu nakon jednog sata i 17 minuta igre.

Madison Keys morala je raditi prekovremeno iako je u 12. gemu drugog seta imala dvije meč lopte na servisu Hrvatice sa američkom putovnicom, Bernarde Pere. No, favorizirana Keys izgubila je set u tie-breaku, a onda spašavala zaostatak od 4-2 u odlučujućem setu na kraju ipak ostvarivši pobjedu 6:2, 6:7, 7:5 poslije dva sata i 15 minuta tenisa.

Keys će u polufinalu igrati s boljom iz dvoboja Alize Cornet i Kiki Bertens, dok će Georges protivnicu dobiti nakon dvoboja Anastasije Sevastove i Kristine Pliškove.