Svitolina pobijedila Halep za Garciju

WTA 27. lis 201714:59 > 15:12
Getty images/Tom Dulat

Ukrajinska tenisačica Elina Svitolina pobijedila je prvi reket svijeta Simonu Halep rezultatom 6:3, 6:4 u poslednjem susretu trećeg kola Crvene grupe završnog turnira za tenisačice u Singapuru. Tom pobjedom izbacila je Rumunjku iz utrke za polufinale.

Najbolja tenisačica svijeta na samom startu susreta nije mogla pronaći ritam i izgubila je prva tri gema jer je Svitolina iskoristila prvu break-priliku koja joj se ukazala.

Do kraja prvog dijela igre Halep nije imala nijednu break-priliku pa je set završen u korist Svitoline rezultatom 6:3.

Drugi set donio je znatno više uzbuđenja. Halep je povela 2:0, ali je odmah u sljedećem gemu Svitolina uspijela vratiti break pa je sredinom seta rezultat bio neriješen – 3:3.

Prijelomni je bio sedmi gem drugog seta kada je rumunjska tenisačica imala dvije gem-lopte, ali je Ukrajinka preokrenula rezultat i nakon toga set (6:4) i meč mirno privela kraju, iskoristivši prvu meč-loptu.

Zbog poraza prve tenisačice svijeta najviše je profitirala Caroline Garcia koja je izborila plasman u polufinale završnog turnira, gdje će igrati protiv Karoline Pliškove.

Drugi par čine Venus Williams i Caroline Wozniacki.