U okršaju Hrvata na Indian Wellsu Mektić bolji od Dodiga

Indian Wells 13. ožu 20248:11 0 komentara
xJuergenxHasenkopfx via Guliver

Hrvatski tenisač Nikola Mektić je s Nizozemcem Wesleyjem Koolhofom izborio prolazak u polufinale parova na ATP turniru iz serije Masters 1000 u Indian Wellsu nakon dramatične 6-4, 6-7 (9), 10-7 pobjede protiv drugih nositelja, još jednog hrvatskog predstavnika Ivana Dodiga i Amerikanca Austina Krajiceka.

U dvoboju koji je trajao dva sata i 16 minuta Mektić i Koolhof su propustili tri meč-lopte u “tie-breaku” drugog seta da bi ipak ostvarili pobjedu u trećem setu, odnosno produženom “tie-breaku”.

Drugi je set trajao za parove neuobičajeno dugih sat i 15 minuta, a iako niti jedan par nije izgubio servis drame nije nedostajalo. Dodig i Krajicek su u 10. igri propustili dvije set-lopte da bi “tie-break” potrajao 20 poena. Na kraju su Dodig i Krajicek iskoristili svoju ukupno četvrtu set-loptu, n time su samo odgodili svoj poraz.

Mektić i Koolhof će u polufinalu igrati protiv Nijemaca Kevina Krawietza i Tima Puetza koji su sa 6-3, 5-7, 10-8 svladali Britanca Lloyda Glasspoola i Nizozemca Jean-Juliena Rojera.