Ukrajinska tenisačica Marta Kostjuk eliminirala je Igu Świątek u osmini finala Roland Garrosa.
Trenutačno 15. tenisačica svijeta bila je bolja od četverostruke pobjednice rezultatom 7:5, 6:1. U četvrtfinalu će igrati protiv pobjednice susreta između Eline Svitoline i Belinde Benčić.
Ukrajinka je tako ponovila svoj najbolji rezultat na Grand Slam turnirima i potvrdila da nedavni naslov u Madridu nije bio slučajan.
Prvi set bio je znatno neizvjesniji od drugog, a Marta je u dva navrata gubila servis. Potpuno neočekivano, neposredno prije tie-breaka, oduzela je servis Igi i povela u meču.
Nakon ranog breaka Poljakinje u prvom gemu drugog seta činilo se da nas očekuje velika borba, no Ukrajinka je potom nanizala šest gemova i prošla dalje.
U drugom susretu osmine finala 36-godišnja Rumunjka Sorana Cirstea je svladala Kineskinju Wang Xinyu sa 6-3 7-6(4) i plasirala se u četvrtfinale Grand Slama tek treći put u karijeri i prvi put nakon 17 godina u četvrtfinale Roland Garrosa.
Cirstea se odlučila povući na kraju sezone, ali je u najboljoj formi nakon što je ranije ovog mjeseca postala najstarija igračica koja se plasirala među 20 najboljih.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!