Swiatek ide kući: Ukrajinka izbacila četverostruku pobjednicu Roland Garrosa

Roland Garros 31. svi 202613:02 0 komentara
AP Photo/Christophe Ena via Guliver

Ukrajinska tenisačica Marta Kostjuk eliminirala je Igu Świątek u osmini finala Roland Garrosa.

Trenutačno 15. tenisačica svijeta bila je bolja od četverostruke pobjednice rezultatom 7:5, 6:1. U četvrtfinalu će igrati protiv pobjednice susreta između Eline Svitoline i Belinde Benčić.

Ukrajinka je tako ponovila svoj najbolji rezultat na Grand Slam turnirima i potvrdila da nedavni naslov u Madridu nije bio slučajan.

Prvi set bio je znatno neizvjesniji od drugog, a Marta je u dva navrata gubila servis. Potpuno neočekivano, neposredno prije tie-breaka, oduzela je servis Igi i povela u meču.

Nakon ranog breaka Poljakinje u prvom gemu drugog seta činilo se da nas očekuje velika borba, no Ukrajinka je potom nanizala šest gemova i prošla dalje.

U drugom susretu osmine finala 36-godišnja Rumunjka Sorana Cirstea je svladala Kineskinju Wang Xinyu sa 6-3 7-6(4) i plasirala se u četvrtfinale Grand Slama tek treći put u karijeri i prvi put nakon 17 godina u četvrtfinale Roland Garrosa.

Cirstea se odlučila povući na kraju sezone, ali je u najboljoj formi nakon što je ranije ovog mjeseca postala najstarija igračica koja se plasirala među 20 najboljih.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!