Poljičak bez naslova, bolji Hrvat s austrijskom putovnicom

ATP 14. svi 202217:50 > 17:51 0 komentara
GEPA pictures Johannes Friedl via Guliver Images

Hrvat s austrjskom putovnicom, 20-godišnji Filip Mišolić, pobjednik je drugog izdanja ATP Challengera Zagreb Open na kojem je u subotnjem finalu pobijedio 17-godišnjeg Splićanina Milija Poljička sa 6-3, 7-6 (6) nakon jednog sata i 48 minuta borbe.

Mišolić (ATP – 301.) je do svog prvog pobjedničkog trofeja na razini ATP Challegera stigao iz kvalifikacija, baš kao što je to prošle godine učinio Argentinac Sebastian Baez, danas najbolje rangirani argentinski tenisač na 37. mjestu ATP ljestvice.

Odlučujuće za ishod finala bile su iskorištene prilike za ‘break’. Mišolić je od svojih pet iskoristio dvije, a Poljičak samo jednu od od njih sedam.

Mišolić je poveo 2-0, potom u trećem gemu spasio 15-40 i do kraja prvog seta zadržao stečenu prednost. Poljičak je u drugom setu kod vodstva 2-1 imao 0-40, ali je Austrijanac nanizao pet poena. Četvrti junior svijeta je uzvratio kad je to isto učinio u devetom gemu. No, dva gema poslije Mišolić je po drugi put oduzeo servis Splićaninu i servirao za pobjedu. Do meč-lopte nije došao i odluka je ostavljena za tie-break.

Mišolić je kod 6-4 imao dvije meč-lopte, ali se Poljičak sjajno izvukao napadačkim reternom za 6-5 i skraćenom loptom za 6-6. No, Splićanin nije mogao napraviti više od toga. Sljedeća dva poena, a time i pobjednički pehar, pripali su austrijskom tenisaču.

Mišolić je zagrebačkim trijumfom došao do novog najboljeg renkinga u karijeri. Od ponedjeljka će prvi put biti među 300 najboljih na svijetu, na 225. mjestu.

Mili Poljičak je zahvaljujući plasmanu u finale napravio skok od gotovo 1000 mjesta na ATP ljestvici i u ponedjeljak će biti u Top 600.

Hrvatski tenis je ostao bez naslova i u konkurenciji parova, jer su Čeh Adam Pavlašek i Slovak Igor Zelenay u finalu svladali Domagoja Bilješka i Rusa Andreja Čepeljeva sa 4-6, 6-3, 10-2.