Loše vijesti za Hrvatsku: Nizozemska povela protiv SAD-a u Davis Cupu

Davis Cup 14. ruj 202317:26 0 komentara
Tom Dubravec CROPIX via Guliver

Nizozemski tenisač Botic van de Zandschulp (ATP - 68.) donio je vodstvo svojoj reprezentaciji u dvoboju protiv Amerikanaca svladavši Tommyja Paula (ATP - 13.) sa 7-6 (2), 6-2 za jedan sat i 41 minutu.

Nizozemac je odigrao mnogo bolji meč nego prvog dana turnira, kad je u dva seta poražen od Finca Otte Virtanena, a uvrštanje Tommyja Paula u američku postavu nije se pokazao kao dobar potez Boba Bryana. U izjednačenom prvom setu nijedan tenisač nije uspio doći do prednosti breaka. U odlučujućem 13. gemu nizozemski tenisač je odigrao bez pogreške i osvojio tie-break sa 7-2.

Rezultatska ravnoteža u drugom setu trajala je do 2-2. Tada je Van de Zandschulp napravio prvi break u meču, a potom osvojio i preostala tri gema protiv vidno frustriranog Amerikanca. Kad je servirao za pobjedu, Nizozemac je propustio prve tri meč-lopte (40-0), četvrtu je Paul spasio dobro osmišljenim i izvedenim napadom, da bi na petu američki tenisač još jednim promašajem pomogao suparniku u okončanju dvoboja.

U drugom pojedinačnom meču Nizozemce će predstavljati Tallon Griekspoor (ATP – 24.), dok će Frances Tiafoe (ATP – 11.) pokušati doći do svoje prve Davis Cup pobjede na hrvatskom tlu, na kojem zasada ima 0-3.

Vrijedi napomenuti kako Hrvatska unatoč porazu od SAD-a još uvijek ima dobre šanse za prolazak, međutim Amerikanci su sada naši ‘saveznici’ i eventualna pobjeda Nizozemske protiv reprezentacije SAD-a, smanjila bi šanse naših za prolazak na završnicu koja se održava u Malagi, međutim s dvije pobjede protiv Finske i Nizozemske, izabranici Vedrana Martića imat će priliku za prolazak dalje.

Davis Cup ekskluzivno pratite na kanalima Sport Kluba.