Đoković ‘poludio’ pa osvojio prvi naslov u 2023.

ATP 8. sij 202312:13 > 12:16 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane via Guliver Images

Srpski tenisač Novak Đoković započeo je sezonu osvajanjem naslova u Adelaideu.

U najdramatičnijem finalu ikad odigranom na ovom turniru, Đoković je morao napraviti preokret, odigrati tri seta i na terenu provesti tri sata i 11 minuta. Na kraju je slavio rezultatom 6:7, 7:6, 6:4.

Đokoviću je to sada 92. titula u karijeri. Novak se tako izjednačio s Rafaelom Nadalom po broju osvojenih naslova. Đoković je stigao do 92. mjesta s 1032 pobjede i 206 poraza, dok Nadal uz 92 naslova ima 1067 pobjeda i 217 poraza.

Korda, sin bivšeg češkog asa Petra Korde, peti je put igrao u finalu turnira najviše razine, a slavio je tek u Parmi u svibnju 2021. Protiv Đokovića je propustio i meč-loptu.

Prvi Grand Slam turnir sezone počet će 16. siječnja, a prošle godine, nakon burnih događaja u Australiji, Đoković nije mogao nastupiti jer nije bio cijepljen protiv novog koronavirusa.

Nakon što je izgubio prvi set, Novak je ‘poludio’ i sa terena izbacio brata Marka, pogledajte tu situaciju: