Ćirić-Bagarić i Matej Dodig do titula u Srbiji i Danskoj

ATP 6. kol 202320:11 0 komentara
xJuergenxHasenkopfx via Guliver

Hrvatska tenisačica, 19-godišnja Lucija Ćirić-Bagarić osvojila je naslov pobjendice na ITF turniru u danskom Kogeu nagradnog fonda 25,000 dolara, ona je u finalu svladala Belgijanku Hanne Vandewinkel sa 6-3, 7-5.

Za Ćirić-Bagarić, do ovog turnira 420. igračicu svijeta, ovo je prvi osvojeni turnir kategorije ITF25, a stigao je tjedan dana nakon što je u estonskom Parnuu igrala finale.

“Ovo je najveći uspjeh moje seniorske karijere i sretna sam što se trud i rad na pripremama za ovu ljetnu sezonu vidi i na terenu. Osjećam se odlično i uživam u igri, što se vidi i po rezultatima. Ova pobjeda je baš ono što mi je trebalo, kao potvrda da idemo u dobrom smjeru. Nastavljam istim, jakom tempom dalje i dat ću sve od sebe da se ovaj niz nastavi”, rekla je Lucija Ćirić-Bagarić koja će sljedećeg tjedna igrati na turniru kategorije ITF25 u Osijeku.

Hrvatski tenisač, 18-godišnji Matej Dodig pobjednik je ITF turnira u Novom Sadu, on je za naslov u finalu svladao domaćeg igrača Stefana Popovića sa 4-6, 6-2, 6-3.

Za Dodiga, 753. igrača na ATP ljestvici, ovo je drugi osvojeni ITF turnir nakon svega devet odigranih profesionalnih turnira. Ranije ove godine bio je pobjednik i u Rovinju.