Alcaraz slavljem u Queensu ponovo do vrha ljestvice

ATP 25. lip 202316:52 1 komentar
AP Photo/Alberto Pezzali via Guliver

Španjolski tenisač Carlos Alcaraz pobjednik je ATP turnira u londonskom Queensu nakon što je u finalu porazio Australca Alexa de Minaura sa 6-4, 6-4.

Po jedan break u svakom setu bili su dovoljni da prvi nositelj ostvari pobjedu nakon sat i 36 minuta igre.

Nakon prvog meča kada je morao igrati tri seta protiv Francuza Arthura Rinderknecha, sve ostale mečeve u Queensu Alcaraz je dobio vrlo lako i uvjerljivo, bez izgubljenog seta.

Za Alcaraza je to bila jedanaesta ATP titula u karijeri, pri čemu prva na travnatoj podlozi. Dosad je osvojio sedam na zemljanoj podlozi, a tri na tvrdoj.

Nakon ovog trijumfa 20-godišnji Španjolac će od ponedjeljka ponovo biti prvi tenisač svijeta.

De Minaur, prvi Australac koji je došao do londonskog finala nakon Lleytona Hewitta 2006. godine, je ostao na sedam osvojenih ATP titula.