Zagreb poražen od Kiela, Hrvat briljirao protiv PSG-a

Rukomet 14. ruj 202323:00 0 komentara
KevinDomas Panoramic via Guliver

Rukometaši Zagreba 23-30 (9-16) porazom od njemačkog Kiela započeli su svoj nastup u skupini A ovosezonske Lige prvaka.

Timur Dibirov s četiri te Zvonimir Srna, Ivan Čupić i Yoel Cuni sa po tri pogotka bili su najefikasniji kod Zagreba, dok su Kiel predvodili Patrick Wienczek s osam i Mikola Bilik s pet golova.

Igrači hrvatskog prvaka od samoga starta nisu bili ravnopravan suparnik njemačkom velikanu, Kiel je otvorio susret sa 5-1, ta je prednost vrlo brzo narasla na 9-3, da bi u 18. minuti bilo čak 14-5. Iako je i napad zagrebaša bio neučinkovit, temeljni je problem bila propusna obrana i neučinkoviti vratar Panjtar. Tek tada je trener Zagreba Slavko Goluža odlučio reagirati i na vrata postaviti Mandića, što je odmah dalo rezultata. Zagreb u sljedećih sedam minuta nije primio pogodak te je s tri uzastopna gola smanjio na 14-8, a na odmor se otišlo s vodstvom Kiela 16-9.

No, u nastavak se krenuo s dva uzastopna gola Kiela za odlazak na 18-9 pa se Zagreb u drugom poluvremenu niti jednom nije uspio približiti na manje od pet golova zaostatka.

U posljednjoj utakmici 1. kola skupine A Lige prvaka za rukometaše sljedeći suparnik Zagreba, Paris SG je kao gost svladao mađarski Pick Szeged sa 31-29 (16-13).

Najefikasniji u sastavu Szegeda bio je hrvatski igrač Mario Šoštarić s devet golova, tri gola dodao je Luka Stepančić, dok je jedan pogodak postigao je Marin Jelinić.

U susretu skupine B Wisla iz Plocka, koja u svojim redovima ima četiri hrvatska igrača, izgubila je na gostovanju kod Porta sa 23-24 (13-11). Mirko Alilović upisao je osam obrana za Wislu, Lovro Mihić je postigao tri gola, Tin Lučin jedan, dok se Leon Šušnja nije upisivao u strijelce.

Branitelj naslova Magdeburg u novu je sezonu Lige prvaka krenuo domaćim 28-33 (18-21) porazom od mađarskog Veszprema.