Rukometna poezija: Sjajni Nexe razbio moćne Dance s čak 14 razlike

Rukomet 17. lis 202322:34 0 komentara
Imago Sports via Guliver Image

Rukometaši hrvatskog doprvaka Nexea na uvjerljiv su način započeli novu sezonu igranja u Europskoj ligi svladavši danski Skjern s 39-25 (20-10) u utakmici 1. kola u skupini D, odigranoj u utorak u Našicama.

Momčad Branka Tamšea je vodila od prve do zadnje minute utakmice, već na poluvremenu imala deset pogodaka prednosti (20-10), da bi na kraju našički rukometaši slavili sa 14 golova razlike (39-25).

Lovro Jotić, Manuel Štrlek i Luka Moslavac su predvodili domaće strijelce sa po sedam pogodaka svaki, a Predrag Vejin je postigao četiri gola. Odlični su bili i vratari: Dominik Kuzmanović je obranio 12 od 30 šutova, a Moreno Car četiri od 11.

Noah Theo Gaudin je s pet golova bio najbolji strijelac danske momčadi.

U drugom dvoboju u ovoj skupini portugalska Braga je slavila s 34-26 na gostovanju kod slovačkog predstavnika Povazske Bystrice.

Nexe će za tjedan dana ponovno biti domaćin, a u drugom kolu će u dvorani OŠ Kralja Tomislava gostovati Braga.