Poraz za Karačića i Načinovića na otvaranju Lige prvaka

Rukomet 13. ruj 202322:49 0 komentara
RADOSLAW PIASECKI NEWSPIX.PL via Guliver Image

Europski doprvak Industria Kielce otvorio je novu sezonu rukometne Lige prvaka domaćim porazom od Aalborga sa 31-34, a za poljski sastav je hrvatski rukometaš Igor Karačić zabio šest golova.

Danski sastav je zasluženo stigao do pobjede u Poljskoj, Kielce niti u jednom trenutku nije bio u vodstvu. U drugom dijelu Aalborg je u više navrata imao i +4, a na koncu je završilo 34-31.

Aalborg su do pobjede predvodili Danac Mikkel Hansen sa sedam i Šveđanin Lukas Nilsson sa šest pogodaka. Kod domaćina najefikasniji su bili Poljak Szymon Sićko sa 10 golova, te hrvatski rukometaš Igor Karačić sa šest pogodaka.

Gostujuću pobjedu ostvario je i norveški Kolstad koji je u Bitoli porazio Eurofarm Pelister sa 31-22.

Norvežani su već na poluvremenu imali šest razlike (16-10), a u nastavku su samo povećali prednost. Kolstad su do pobjede predvodili Norvežanin Adrian Aalberg s devet i Islanđanin Sigvaldi Gudjonsson s osam golova.

Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Srbin Bogdan Radivojević sa šest i Slovenac Nejc Cehte sa četiri gola.

U preostala dva susreta 1. kola iz skupine A u četvrtak se sastaju PPD Zagreb i THW Kiel, te Pick Szeged i PSG.

U skupini B je Barcelona na gostovanju pobijedila Montpellier sa 30-25.

Francuz Dika Mem s osam i Španjolac Alex Gomez Abello sa šest golova bili su najefikasniji u pobjedničkim redovima, dok su Ahmed Hesham Elsayed s pet i Hugo Monzte dos Santos sa četiri gola predvodili francuski sastav. Za Montpellier je dva gola zabio hrvatski rukometaš Veron Načinović.

U drugom susretu iz skupine B danski GOG Gudme je pobijedio Celje Pivovarnu Laško sa 38-36.

Kod domaćina istaknuli su se Danac Aaron Mensing sa sedam i Šveđanin Niclas Persson sa šest pogodaka, dok je u slovenskim redovima najefikasniji bio Slovenac Stefan Žabić s osam golova. Hrvatski rukometaš Ante Ivanković je za Celje zabio četiri gola.

U četvrtak će igrati Magdeburg i Telekom Veszprem, te Porto i Orlen Wisla Plock.

Podsjećamo, naslov europskog prvaka brani Magdeburg koji je u finalu Lige prvaka nakon produžetaka pobijedio Kielce sa 30-29.