Izbornik rukometašica bolji od bivšeg izbornika rukometaša

Rukomet 14. pro 202220:52 0 komentara
nordphotox/ Ewert nph

Rukometašice Lokomotive velikim su preokretom u završnici dvoboja 9. kola i derbija Prve hrvatske lige svladale koprivničku Podravku Vegetu sa 22-20 (9-11) i tako napravile značajan korak prema obrani naslova državnih prvakinja.

Domaće rukometašice su do prvog vodstva na utakmici došle tek u 57. minuti (20-19), a najveće zasluge za završni preokret imaju vratarica Ema Novosel s dva obranjena sedmerca i vanjska igračica Klara Birtić koja je svih svojih šest pogodaka postigla u drugom poluvremenu.

Najefikasnija kod pobjednica bila je Mia Tupek koja je postigla sedam golova, šest iz sedmeraca. Lena Ivančok je sakupila devet obrana.

Kod Koprivničanki je šest pogodaka postigla Ema Guskić, od toga pet iz sedmeraca, a po triput su mrežu zatresle Tina Barišić i Andrea Šimara. Lucija Bešen je imala devet obrana.

Podravka Vegeta je bolju igru od početka utakmice materijalizirala u razdoblju od 11. do 18. minute, kad je serijom 4-0 došla do pet pogodaka prednosti (3-8). No, do kraja poluvremena Lokomotiva je uspjela taj zaostatak svesti na dva gola minusa (9-11).

S dva brza pogotka na početku drugog dijela, “Lokosice” su prvi put na utakmici došle do izjednačenja (11-11).

No, tada je ponovno uslijedila serija gostujuće ekipe koja je koristila tehničke pogreške Zagrepčanki i s pet uzastopnih pogodaka povela sa 16-11 u 41. minuti. U tom se trenutku činilo da će sastav pod vodstvom Željka Babića odnijeti bodove iz dvorane 2 zagrebačkog Doma sportova i tako steći veliku prednost u utrci za naslov državnih prvakinja, koji im je Lokomotiva preotela u prošloj sezoni.

Ipak, izabranice Nenada Šoštarića su u četiri minute postigle tri pogotka i ponovno došle na samo dva gola zaostatka. Kad je gostujuća vratarica Lucija Bešen obranila dva sedmerca zaredom, kod vodstva Podravke 18-16 i 19-17, činilo se da je Lokomotivina prilika za preokret otišla u nepovrat.

No, tada se i na drugoj strani istaknula vratarica Ema Novosel koja je također zaustavila dva šuta sa sedam metara i na taj način omogućila svojim suigračicama da u završnih osam minuta s pet postignutih pogodaka, uz samo jedan primljeni, naprave veliki preokret i dođu do pobjede 22-20.

Lokomotiva je s tom pobjedom izbila na vrh ljestvice s maksimalnih 18 bodova, dva više od drugoplasirane Podravke Vegete. Ako nijedna od ove dvije ekipe ne napravi neki neočekivan kiks, o naslovu će odlučivati dvoboj najboljih ženskih rukometnih klubova u drugom dijelu prvenstva, u kojem će Podravka biti domaćin.