Golom u zadnjim sekundama PPD do polufinala SEHA lige

Rukomet 17. kol 202217:52 > 17:54 0 komentara
GuliverImages

Rukometaši PPD Zagreba izborili su plasman na završnom turniru regionalne SEHA lige, koji će se igrati u Zadru od 2. do 4. rujna, dramatičnom 24:23 (16:12) pobjedi protiv Vojvodine u Novom Sadu u četvrfinalu.

Pobjednički gol postigao je Zvonimir Srna šest sekundi prije isteka vremena, a potom je još i Luka Lovre Klarica uspio blokirati pokušaj domaćih da sa sredine igrališta pogode prazan gol za poravnanje.

Hrvatski prvak je kontrolirao rezultat gotovo čitavim tijekom susreta, već je sredinom prvog poluvremena poveo s 9:5 te držao četiri do pet pogodaka prednosti do odlaska na odmor. No, lošim ulaskom u nastavak PPD Zagreb je dopustio Vojvodini povratak u susret pa je 15 minuta prije kraja došlo do poravnanja na 19:19. Imali su domaći i napad za vodstvo, ali zagrebaši su pogocima iskusnih Čupića i Dibirova iz protunapada poveli s 21:19.

Pet minuta prije kraja Zagreb je vodio s 23:20 i činilo se kako ima utamicu pod kontrolom, ali Vojvodina se još jednom vratila u susret i golom Milenkovića izjednačila na 23:23 16 sekundi prije isteka vremena. Tada je trener Zagreba Ivica Obrvan pozvao time-out i nacrtao pobjedničku akciju.

Ivan Čupić sa šest i Zvonimir Srna s pet golova bili su najefikasniji u sastavu PPD Zagreba, dok su Miloš Grozdanić i Baris Puhovski postigli po četiri pogotka za Vojvodinu.

PPD Zagreb će u polufinalu igrati protiv boljeg iz ogleda VardarNexe koji je na programu 23. kolovoza. Plasman na završni turnir ranije je osigurao i Veszprem koji će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Pelister – Meškov.