Fantastični Zagreb slavio protiv Pick Szegeda u Ligi prvaka!

Rukomet 29. stu 202320:44 1 komentar
KevinDomas Panoramic via Guliver

U utakmici 9. kola rukometne Lige prvaka Zagreb je u Areni pobijedio mađarski PICK Szeged s 30-25 (17-12) i ostao u igri za plasman u drugu fazu.

Hrvatski prvak je odigrao sjajno prvo poluvrijeme u kojem je došao do prednosti od 17-12, u kojem je briljirao Matej Mandić sa sedam obrana.

Zagreb je prelomio utakmicu u prvih 13 minuta drugog dijela kada je postigao pet golova, a nije primio nijedan, dok se u strijelce upisao i vratar Mandić, a hrvatska momčad je otišla na nedostižnu prednost od 22-13.

Kod Zagreba su Zvonimir Srna i Ivan Ćupić zabili po šest golova, a Lovre Klarica i Timur Dibirov po četiri, dok je Mandić ukupno imao 11 obrana. U mađarskom sastavu je Borut Mačkovšček zabio pet golova, Marin Jelinić tri, a Luka Stepančić i Mario Šoštarić po dva gola.

Zagreb je nakon devet kola na sedmom mjestu s bodom manje od Szegeda, a plasman u daljne natjecanje osigurava šest najboljih momčadi skupine. U ovoj skupini je Aalborg pobijedio Kolstad s 29-18.