BiH bez šokantne pobjede, Danci primili pet golova u poluvremenu

Rukomet 11. sij 202422:43 0 komentara
AP Photo/Matthias Schrader via Guliver Images

Danska, Švedska i Norveška uvjerljivim su pobjedama otvorile Europsko rukometno prvenstvo u Njemačkoj.

Aktualni svjetski prvaci Danci su u susretu 1. kola F skupine u Munchenu porazili Češku 23-14.

Česi su odigrali odlično prvo poluvrijeme koje je završilo 9-9, no u nastavku nisu uspjeli parirati jednom od najvećih favorita EP-a Danci su drugi dio dobili s devet razlike primivši tek pet golova.

U pobjedničkim redovima najefikasniji su bili Mikkel Hansen s pet, te Symon Pytlick sa četiri gola, dok je kod Čeha najefikasniji bio Vojtech Patzel s četiri gola.

U prvom susretu iz ove skupine Portugal je bio bolji od Grčke sa 31-24. Portugal je predvodio Francisco Costa sa šest golova, a Grčku Charalampos MalliosSavvas Savvas i Christos Kederis s po pet golova.

Norveška nije imala previše problema protiv Poljske u susretu 1. kola skupine D slavivši sa 32-21. Norvežani su već na poluvremenu imali pet razlike, a u nastavku su samo odradili posao.

Sander Sagosen je zabio šest, a Magnus Rod pet golova na norveškoj strani, dok je Szymon Sicko predvodio Poljsku s pet golova.

Rezultate ostalih utakmica prvog dana Europskog prvenstva provjerite ovdje.