Francuska prvi finalist, Slovenija nemoćna

Rukomet 26. sij 201721:00 > 21:02
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U polufinalu Svjetskog rukometnog prvenstva domaćin Francuska je pobijedila Sloveniju rezultatom 31:25.

Od samog početka domaćini su bili bolja reprezentacija na terenu. Već u 8. minuti vodili su 4:1, pa su nakon toga konstantno vodili s tri, četiri razlike, a tri minute prije kraja poluvremena imali su vodstvo od pet razlike 15:10. Ipak, do kraja poluvremena Slovenci su se uspjeli obraniti i zabiti dva gola te na poluvrijeme odlaze s 15:12. U nastavku utakmice gledali smo sličnu priču kao u prvom dijelu. Slovenija je samo na početku došla do minus jedan, ali u nastavku su Francuzi ponovno napravili razliku i otišli 15 minuta prije kraja na velikih +6. Do kraja domaćini su lagano priveli utakmicu kraju, a konačan rezultat je bio 31:25.

Najbolji u redovima Francuske bili su Nedim Remili s 6 i Valentin Porte s 5 golova. Kod Slovenije najbolji je bio Jure Dolenec s 5 golova.

Igračem utakmice proglašen je francuski vratar Vincent Gerard.

U finalu Francuska čeka pobjednika utakmice Hrvatska – Norveška.