Liga nacija 17. lip 202320:19 0 komentara

Norveški nogometaši bili su na sigurnom putu prema prvoj pobjedi u kvalifikacijskoj skupini A za odlazak na Euro 2024., no na kraju je Škotska slavila u gostima, u Oslu, s 2-1.

Norveška je golom Haalanda vodila do 87. minute, ali u završnici su Škoti postigli dva pogotka i time ostali na savršenom omjeru u ovoj skupini.

Od početka je Norveška bila bolja, ali vrlo teško su domaći nogometaši dolazili do pravih prilika protiv Škotske koja u uvodne dvije utakmice skupine A nije primila ni jedan pogodak. Čvrsti Škoti su odlično zatvorili Haalanda, ali i kompletni vezni red Norvežana pa je tako napadač Manchester Cityja bio daleko od lopte kroz cijelu utakmicu.

Ipak, Norveška je povela u 61. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca, a upravo je Erling Haaland bio strijelac za 1-0. Bio je to njegov 24 nastup u dresu Norveške i već 22 pogodak. Haaland je iz igre izašao u 85. minuti nakon čega je krenuo preokret.

Prvo je domaća obrana izuzetno loše reagirala u 87. minuti, a sve je iskoristio Dykes te ugurao loptu u mrežu za 1-1. Dvije minute kasnije Škoti su lijepo kombinirali pred suparničkim vratima, a sve je okončano preciznim udarcem McLeana za preokret i slavlje Škota.

Škotima je ovo bila treća utakmica u skupini i treća pobjeda, dok Norvežani imaju remi i dva poraza.