Sporting po 20. put u povijesti postao prvak Portugala

Nogomet 5. svi 202423:44 0 komentara
AP Photo/Luis Vieira via Guliver

Nogometaši Famalicaa svladali su na domaćem terenu Benficu 2:0 u 32. kolu portugalske Primeira lige čemu se najviše radovao novi portugalski prvak, lisabonski Sporting.

Matematički je nakon takvog rezultata Sporting po jubilarni 20. put u svojoj povijesti postao prvak. Dva kola prije kraja Sporting na samom vrhu ljestvice ima 84 boda, dok je druga Benfica na 76 bodova.

Zadovoljstvo Famalicau, ali i Sportingu, su donijeli Rodriguez pogotkom u 71. minuti te Youssouf u 85. minuti.

Rekorder po broju naslova ostaje Benfica koja je 38 puta bila portugalski prvak. Trideset trofeja pobjednika ima Porto, a sada je na brojci od dvadeset Sporting koji je ove sezone, dosad, u prvenstvu ostvario 27 pobjeda, tri remija i dva poraza. Prije ovog naslova Sporting je posljednji put slavio trofej prvaka u sezoni 2020./21.