Bivši dinamovac zabio, Napoli i dalje stopostotan

Nogomet 3. lis 202120:25 > 20:26 0 komentara
Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Nogometaši Napolija i nakon sedmog kola Serie A imaju stopostotan učinak, a do sedme uzastopne pobjede stigli su na gostovanju u Firenci, gdje su svladali Fiorentinu s 2:1 (1:1).

Domaća momčad je prva stigla do prednosti, kad je na asistenciju srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića mrežu pogodio Argentinac Lucas Martinez Quarta. Gosti su izjednačili u 39. minuti. Iako je domaći vratar, Poljak Dragowski, obranio kazneni udarac Lorenzu Insigneu, prvi je na odbijenu loptu dotrčao Meksikanac Hirving Lozano i poslao ju u mrežu.

Pogodak za preokret i pobjedu Napolija u 50. minuti je postigao nekadašnji branič Dinama Amir Rrahmani nakon ubačaja Piotra Zielinskog. Rrahmaniju je to već drugi pogodak u ovoj sezoni.

Napoli je s maksimalnim 21 bodom na vrhu ljestvice ispred branitelja naslova Intera koji ima 17 bodova. Treći je Milan sa 16 bodova i utakmicom manje, a četvrta je s 15 bodova Roma koja je na Olimpicu s 2-0 svladala Empoli.

Henrikh Mkhitaryan je bio najbolji igrač Mourinhove momčadi. U 42. minuti je armenski nogometaš asistirao Lorenzu Pellegriniju za vodeći pogodak, a u 48. minuti je i sam pogodio mrežu Empolija za konačnih 2:0.