Strinić i Rog odgledali s klupe pobjedu kod Empolija

Serie A 19. ožu 201714:36 > 14:44
Getty Images/Dino Panato

Nogometaši Napolija su 29.kolu gostovali kod Empolija i upisali pobjedu 2-3. Nažalost, hrvatski internacionalci Marko Rog i Ivan Strinić nisu ulazili u igru.

Napolitanci su sve riješili u prvom poluvremenu koje je završilo rezultatom 0-3, a moglo je biti i 0-4 da je Dries Mertens zabio s bijele točke u 7. minuti. Prvi gol je pao u 19., a zabio ga je Jose Callejon. Na 0-2 povisio je Mertnes, koji se tako iskupio za promašeni jedanaesterac, a do kraja poluvremena je i Callejon zabio novi gol, nakon najstrože kazne. Dakle 0-3 za Napoli uz dva dosuđena penala. U nastavku je domaćin ublažio poraz golovima El Kaddourija i Maccaronea, a ovaj potonji je zabio iz penala. Napoli je pobjedom preskočio Romu i zauzeo 2.mjesto, na 7 bodova iza Juventusa, dok je Empoli ostao 17.