Schalke nakon debakla otpustio trenera i sportskog direktora

Bundesliga 21. ruj 202412:36 0 komentara
Marco Steinbrenner/DeFodi Images via Guliver

Schalke je raskinuo suradnju s trenerom Karelom Geraertsom i sportskim direktorom Marcom Wilmotsom nakon debakla protiv Darmstadta.

Na otvaranju 6. kola njemačke 2. Bundeslige, nakon vodstva od 3:0 protiv Darmstadta, Schalke je pred svojim navijačima doživio šokantan poraz od 3:5.

Nakon što su domaći u prvih 40 minuta postigli tri gola, činilo se da će ovo biti rutinska pobjeda momčadi iz Gelsenkirchena.

Sve je počelo majstorijom Mora iz slobodnog udarca, ali je Horbny vratio nadu gostima iz jedanaesterca u petoj minuti nadoknade.

A onda – spektakl. Isac Lidberg postigao je tri pogotka zaredom i u 87. minuti bilo je 3:4. U posljednjim trenucima susreta Sergio Lopez je u protunapadu zapečatio trijumf Darmstadta, prvi u sezoni.

Izvršni direktor Sachalkea Matthias Tillmann rekao je:

“Odluka uprave da ne nastavi ovo putovanje s Karelom Geraertsom nije utemeljena samo na nedostatku rezultata i porazu od Darmstadta, već više na negativnom ukupnom razvoju u proteklih nekoliko tjedana. Taktički, ali i nogometno gledano, nismo poduzeli potreban korak, ni kao momčad ni individudalno. Kao rezultat toga, zapeli smo pri dnu tablice nakon trećine prve polovice sezone.”

Schalkeov U23 trener Jakob Fimpel vodit će poslove prve momčadi do predstojeće reprezentativne stanke. Uz Geraertsa, Schalke je objavio da je otpušten i sportski direktor Marc Wilmots.

Momčad koja je prošle sezone ispala iz Bundeslige, u novoj sezoni Cvajte u prvih pet kola imala je samo dva osvojena boda, uz tek dva postignuta gola.