PSV i Borussia odigrali bez pobjednika: Domaćini se spasili sumnjivim kaznenim udarcem

Champions League 20. velj 202423:07 0 komentara
Sinde Loon by Guliver

U drugom susretu večeri PSV Eindhoven i Borussia Dortmund su remizirali 1-1.

PSV-u je ovo bila prva utakmica u nokaut fazi Lige prvaka od sezone 2015/16. kada su ispali u osmini finala od Atletico Madrida.

Jedine prethodne međusobne utakmice ovih klubova bile su u grupnoj fazi Lige prvaka 2002/03. Dortmund je slavio sa 3-1 u Eindhovenu, dok je uzvrat u Njemačkoj završio sa 1-1.

PSV je ostao neporažen u posljednjih šest utakmica u Ligi prvaka izjednačivši tako svoj rekord od šest susreta bez poraza između listopada 1997. i rujna 1998.

Domaćin je bolje ušao u susret, a prvu zanimljivu situaciju vidjeli smo u 16. minuti kada je Malik Tillman ucao, ali preko gola. Sredinom prvog dijela Borussija se probudila i praktički iz prve prave prilike njemački sastav je poveo u 24. minuti.

Marcel Sabitzer je uposlio Donyella Malena koji je primio loptu u šesnastercu i malo iskosa pucao po golu. Lopta je pogodila Sergina Desta i malo promijenila smjer završivši ispod grede Waltera Beniteza. Nizozemski napadač nije slavio pogodak jer je u Borussiju došao upravo iz PSV-a čiji je dres nosio tri sezone.

Domaćin je mogao izjednačiti u 37. minuti, Johan Bakayoko je bio u izglednoj situaciji, ali je loše pucao. PSV je ipak izjednačio u 56. minuti golom Luuka de Jonga iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Mats Hummels oborivši Tillmana.

Srpski sudac Jovanović dosudio je penal, ali ga na opće iznenađenje VAR nije pozvao da pogleda snimku. Luuk De Jong je rutinski izveo penal.

Gosti su u 72. minuti mogli do nove prednosti, no Walter Benitez je obranio udarac Mariusa Wolfa. Devet minuta kasnije opasno je na drugoj strani zaprijetio i Dest, ali je Borussijin vratar bio spreman i do kraja susreta više nije bilo golova.