Messi gađao stative u pobjedi Argentine, prvi kiks Brazila

Nogomet 13. lis 20239:40 0 komentara
AP Photo/Gustavo Garello via Guliver Images

Argentina, aktualni svjetski prvak, ostvarila je treću pobjedu u trećem kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026., pobijedivši u četvrtak u Buenos Airesu s 1-0 Paragvaj.

Momčadi koju vodi Lionel Scaloni bio je dovoljan pogodak Nicolasa Otamendija u trećoj minuti utakmice, dok je Lionel Messi, koji je ušao u drugom poluvremenu, dvaput pogodio stativu.

Brazil je kod kuće odigrao 1-1 s Venezuelom.

Seleçao je poveo u 50- minuti nakon prekida kada je suparničku mrežu zatresao Gabriel Magalhaes.

Međutim, Eduard Bello je izjednačio sjajnim udarcem iz voleja na kraju utakmice (85.) i tako natjerao Seleçao da izgubi prve bodove u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2026.

Darwin Nunez zabio je u sudačkoj nadoknadi i donio Urugvaju remi 2-2 protiv Kolumbije na gostovanju u Barranquilli nakon što su domaćini prokockali nekoliko dobrih prilika nakon vodstva od 2-1. Kolumbija je povela pogotkom Jamesa Rodrigueza u 35. minuti, Urugvaj dolazi do izjednačenja u 47. minuti, a strijelac je Matheus Olivera da bi Kolumbija opet povela pet minuta kasnije golom Mateusa Urbe.

Ekvador je uzeo prva tri boda u ovim kvalifikacijama gostujućom pobjedom 2-1 protiv Bolivije. Golove za Ekvador zabili su Kendry Paez (45) i Rodriguez (90+6) na asistenciju Moisesa Caiceda, a jedini pogodak za Boliviju postigao je Rodrigo Ramallo. Paez je tako sa 16 godina postao najmlađi igrač u povijesti južnoameričkih kvalifikacija koji je zabio gol u pobjedi. Veznjak Igrač ekvadorskog kluba Independiente del Valle postigao je ovaj pogodak sa 16 godina i 6 mjeseci.

Čile pobijedio Peru 2-0 pogotkom Diega Valdesa (74) i Marcosa Lopeza (90+1, autogol).