Marca: ‘Modriću treba ustati i pljeskati, vječni broj 10!’

Nogomet 22. tra 202410:06 0 komentara
AP Photo/Manu Fernandez via Guliver

Luka Modrić u nedjelju navečer s kapetanskom vrpcom oko ruke predvodio je Real Madrid u pobjedi od 3-2 nad Barcelonom, a o kapetanu Vatrenih su se ponovo raspisali mediji diljem svijeta.

Modrić je odigrao cijeli susret i po prvi put predvodio Real u El Clasicu. U nastupu je imao 79 dodira s loptom, 89% uspješnih dodavanja, jedno ključno dodavanje, pet od pet uspješnih dugih lopti, jednu veliku priliku, uputio dva udarca na gol te samo 12 puta izgubio posjed.

Učinak igrača analizirala je i Marca koja je Modrića ocijenila osmicom, a bolje su ocjene dobili samo strijelac pobjedničkog gola Bellingham i Vazquez.

Uz ocjene, donosili su i komentare na poluvremenu i kraju utakmice. Nakon prvog dijela o hrvatskom su kapetanu pisali:

Kako je inteligentan Luka Modrić u svakom svom potezu. Savršeno shvaća gdje se treba pojaviti u kojem trenutku kako bi nanio štetu srcu Barcinog veznog reda i pomogao svojim suigračima u distribuciji lopte. Imao je nekoliko izgubljenih lopti na sredini terena. Uzrok tome je nedostatak kontinuirane igre, ali uvijek odgovori izazovu.”

Pohvale su nastavljene i nakon konačne pobjede:

Hrvatski veznjak sve više ulazi u ritam kako vrijeme odmiče. Odigrao je 90 minuta i pokazao da nije izgubio ni trunku kvalitete u sve ovo vrijeme koje je proveo više na klupi nego na terenu. Njegova kvaliteta je bez premca, a na terenu radi isto kao i prije, unatoč prolasku godina. Treba ustati i pljeskati ovom igraču. Vječni broj 10.”