Preokret za Kotarskog i PAOK, Zrinjski izgubio uz dva poništena gola

Konferencijska liga 26. lis 202323:25 0 komentara
StephenxDobsonx PSI-18274-0095 via Guliver Image

Nogometaši varšavske Legije pobijedili su Zrinjski u Mostaru s 2-1 u dvoboju trećeg kola skupine E Konferencijske lige.

Nakon trećeg kola na ljestvici ove skupine po šest bodova imaju Aston Villa i Legia, dok su Zrinjski i AZ Alkmaar na tri boda. Zrinjski je poveo protiv Poljaka, u 30. minuti je strijelac bio Bilbija, ali je samo dvije minute kasnije Jakovljević pogodio vlastitu mrežu čime je goste vratio u rezultatski egal. Pogodak odluke dao je Kramer u 62. minuti.

Ranije u toj skupini Aston Villa je upisala važnu, gostujuću pobjedu kod AZ Alkmaara. Slavila je kod Nizozemaca s uvjerljivih 4-1. U prvom poluvremenu su strijelci bili Bailey u 13. i Tielemans u 23. minuti, dok su u nastavku pogađali Watkins u 51. te McGinn u 56. minuti. Počasni pogodak za AZ je dao Sadiq.

Visoke 6-0 pobjede ostvarili su Fiorentina i Eintracht. Fiorentina je kao domaćin, u skupini F, svladala Čukarički tim rezultatom uz dva pogotka Beltrana te po jedan Ikonea, Sottila, Martineza i Lopeza. Gosti su krajem prvog dijela ostali s igračem manje, a hrvatski reprezentativac Josip Brekalo ostao je kroz cijelu utakmicu na domaćoj klupi za pričuve.

U skupini G je s tih 6-0 Eintracht u Frankfurtu nadigrao HJK iz Helsinkija uz dva gola Dine Ebimbea. Hrvatski nogometaš Hrvoje Smolčić odigrao je cijelu utakmicu za pobjednički sastav, dok je Kristijan Jakić u igru ušao u 65. minuti.

U toj je skupini veliki preokret napravio PAOK kod Aberdeena gdje su Grci gubili 2-0 do 73. minute, ali su na kraju slavili 3-2. Golove su za sastav čija je vrata čuvao hrvatski golman Dominik Kotarski zabijali Despodov u 73., Vierinha u 84. i Schwab iz jedanaesterca u 96. minuti.

PAOK je prvi na ljestvici sa svih devet bodova, dok Eintracht ima šest.

U skupini D je prvu pobjedu ostvario norveški Bodo koji je pred svojim navijačima pobijedio Besiktas 3-1. Za goste, koji su do počasnog gola stigli u sudačkoj nadoknadi, od 72. minute je zaigrao hrvatski napadač Ante Rebić. S jednim bodom Besiktas je posljednji u toj skupini.

U skupini H savršeni je učinak zadržao Fenerbahce. Na domaćem terenu ovaj put je pobijedio bugarski Ludogorec 3-1. Za domaćina nije branio hrvatski reprezentativni vratar Dominik Livaković zbog ozljede, ali je zato bugarsku mrežu čuvao Simon Sluga.

Batshuayi u 42. i Zajc u 52. minuti su bili strijelci za 2-0 domaćina, a i treći pogodak na susretu dao je domaći igrač. Bio je to autogol Rodriga Becaa za 2-1 istanbulske momčadi. Sve je zaključeno kada je Slovenac Zajcu u nadoknadi postigao svoj drugi pogodak na susretu.

Slovan iz Bratislave je u skupini A vodio kod Lillea 1-0 golom Čavrića u 23. minuti, ali je u nastavku susreta Lille okrenuo rezultat te je pobijedio 2-1. Strijelci su bili Yazici u 68. i Cabella u 82. minuti. Time je Lille preuzeo vrh ljestvice ove skupine. Ima sedam bodova, bod više od Slovana za kojeg je tek u 90. minuti u igru ušao hrvatski nogometaš Marko Tolić.

U drugom susretu trećeg kola ove skupine KI Klasvik je na Farskim otocima svladao ljubljansku Olimpiju 3-0.

U skupini B Gent je lakoćom pred svojim navijačima pobijedio islandski Breidablik 5-0, a četiri gola Gent je dao u prvom poluvremenu. Dva puta je zabio Cuypers, a po jednom Gandelman i Tissoudali. U nastavku je sve okončano golom Orbana u 69. minuti. Inače, druga utakmica ove skupine između Maccabi Tel Aviva i ukrajinske Zorje je otkazana zbog ratnog stanja na Bliskom istoku.