Škoti priznaju: ‘Mislili smo da Lukine moći nestaju. Prevarili smo se’

xxRonaldxGorsicx via Guliver

Vatreni su na Maksimiru nakon dramatične završnice pobijedili Škotsku 2:1. Nezadovoljni se gosti tako kući vraćaju bez bodova te nastavljaju loš niz od samo jedne pobjede u posljednjih 15 utakmica.

Škotski mediji ipak nisu dopustili da prevladava negativan ton, već su se potrudili istaknuti napredak u igri u odnosu na Europsko prvenstvo.

James McFadden, bivši škotski reprezentativac za Daily Record je rekao:

Hrvatskoj smo dali zasluge i poštovanje koje su zaslužili govoreći o njima i ističući njihove kvalitete. Nisam vidio veliki jaz između nas i njih. Hrvati su dobar protivnik, no smatram da je i Škotska bila vrlo dobra. Ponovno, nekoliko propusta u koncentraciji, ili možda lošije pozicioniranje, uvjetovano Vatrenima koji vas dovedu u takvu poziciju, koštalo nas je poraza“, a portal naglašava i da su se Škoti prevarili i podcijenili našeg kapetana.

Vidno je da je njegova minutaža u Madridu smanjena ove sezone. Međutim, Škotska se time možda prevarila i pomislila da njegove moći možda nestaju tijekom mirnije izvedbe u prvom dijelu. Ipak, njegova je klasa ponovno zasjala u nastavku kada je odveo svoju momčad do pobjede“, zaključuju Škoti.