Nogometašice Osijeka sjajno krenule u Ligi prvakinja

Champions League 6. ruj 202319:53 0 komentara
xAndyxRowlandx via Guliver

U prvom nastupu ovosezonskih kvalifikacija Lige prvakinja nogometašice Osijeka, aktualne hrvatske prvakinje, ostvarile su uvjerljivu 4:0 pobjedu protiv SFK 2000 Sarajeva.

U pitanju je polufinalna utakmica turnira u Sarajevu, a u subotu će Osječanke igrati protiv ukrajinske Vorskle. Pobjednik tog susreta izborit će proboj u glavnu rundu kvalifikacija Lige prvakinja.

Lorena Balić bila je najbolja igračica uvodnog dijela susreta protiv sarajevske ekipe te je postizala pogotke u 15. i 19. minuti. Potom je Amira Spahića dala autogol u 34. za 3-0 Osijeka, dok je konačan rezultat postavila Maja Joščak u 62. minuti.

Ukrajinska Vorskla, idući suparnik Osijeka, u polufinalu je s 4-3 bila bolja od estonske Flore. U tom su susrete Estonke vodile 3-2 do 88. minute, ali su na kraju ostale bez plasmana u finale.