Handanovič kao skaut Intera pratio utakmicu Lokomotive i Rijeke, došao je gledati mladu hrvatsku nadu

Hrvatska 28. tra 202422:38 0 komentara
Daniele Buffa via Guliver

Pratio je utakmicu u Kranjčevićevoj.

U posljednjem susretu 32. kola HNL-a nogometaši Lokomotive su kao domaćini u Kranjčevićevoj ulici svladali Rijeku 3-1 (2-0) te će iduće kolo na vrhu ljestvice, po prvi puta u sezoni, dočekati Dinamo.

Lokomotiva je dva pogotka postigla krajem prvog dijela, strijelci su bili Robert Mudražija u 37. i Marin Šotiček u 43. minuti. Na samom kraju, u 96. minuti, Šotiček se drugi put na ogledu upisao u strijelce. Jedini gol za Rijeku je dao Jorge Obregon u 67. minuti.

Na tribinama u Kranjčevićoj moglo se vidjeti i jedno poznato lice. Riječ je o Samiru Handanoviču, bivšem vrataru Intera i slovenske reprezentacije koji trenutno radi kao skaut novog talijanskog prvaka.

Kako doznaje Index, Handanovič je došao promatrati 21-godišnjeg vratara Lokomotive, Nikolu Čavlinu jer je Inter zainteresiran za dovođenje perspektivnog golmana. Međutim, Dinamo bi mogao pokvariti zagrebački Dinamo koji ima mogućnost kupiti Čavlinu za svega 500 tisuća eura zbog klauzule koja stoji u njegovom ugovoru.

Čavlina je igrao za mlađe uzraste Lokomotive i Dinama, a za rezervnu momčad Modrih je upisao 25 nastupa. Čavlina prema specijaliziranoj stranici Transfermarkt vrijedi milijun eura, međutim očekuje se da Lokomotiva može inkasirati i više od toga, ukoliko Dinamo ne odluči aktivirati navedenu klauzulu.