Crvena Zvezda golom u 100. minuti slavila u derbiju protiv Partizana

Nogomet 20. tra 202422:12 0 komentara
xMarkoxMetlasx xMNxPressx via Guliver

Igralo se ukupno 111 minuta, a nakon preokreta i dva jedanaesterca Zvezda je uspjela slaviti u 173. vječnom derbiju. Strijelac odluke bio je Aleksandar Katai u devetoj minuti iz kaznenog udarca.

Pobjednik se nije mogao znati do sudačke nadoknade drugog poluvremena, Partizan je vodio do 89. minute, a Zvezda je u sljedećih deset minuta preokrenula golovima Ndiayea i Kataija.

Utakmica je počela u izuzetno visokom ritmu. Dva pogotka u prvih 15 minuta i pregršt prilika u nastavku. Zvezda je imala veći posjed lopte, međutim Partizan je bio konkretniji.

Kasnije su crveno-bijeli uspostavili kontinuitet napada i preuzeli inicijativu, Bukari je imao nekoliko odličnih prilika, a najbolju je promašio u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Krunić skinuo zicer u situaciji jedan na jedan. Crvena zvezda je bila nešto konkretnija u prvom dijelu utakmice, međutim i Partizan će žaliti za propuštenim prilikama.

Počelo je drugo poluvrijeme, a Xander Severina je 11 minuta nakon početka spektakularnim golom donio Partizanu novo vodstvo. Zvezda je napadala, stvarala prilike, Katai je uspio izjednačiti u 69. minuti, ali mu je pogodak poništen zbog nedopuštene pozicije Ndiayea.

Klub iz Ljutice je napadao, stvarao prilike, ali i konstantno promašivao. Činilo se da će Partizan pobijediti, ali je Ndiaye je šokirao crno-bijele golom u 89. minuti za 2:2.

Crveno-bijeli su nastavili s napadima, Bukari je u šestoj minuti nadoknade vremena prošao Antića, branič Partizana ga je neoprezno srušio, a sudac Pavle Ilić ponovno je pokazao na jedanaesterac. Aleksandar Katai preuzeo je odgovornost i u završnici svladao Krunića za veliki preokret na stadionu Rajko Mitić.

Igrala se nevjerojatna 21 minuta sudačke nadoknade, ali Partizan nije uspio ponovno izjednačiti i pokvariti slavlje Zvezdi. Matematički još uvijek nije sve gotovo, ali je teško nadoknaditi deset bodova prednosti šest kola prije kraja.