Courtois provocirao navijače Atletica, derbi prekinut zbog novog sukoba

Nogomet 30. ruj 20248:57 0 komentara
LGM Panoramic via Guliver

Veliki madridski derbi između Atletica i Reala završio je bez pobjednika s rezultatom 1:1 u 8. kolu Primere.

Real je poveo golom Edera Militaoa u 65. minuti, a gol je provokacijom navijača Atletica proslavio golman Reala Thibaut Courtois. Najžešći navijači počeli su ga gađati upaljačima, bocama i sendvičima te je susret prekinut na petnaestak minuta.

Sudac i golman skupili su sve bačene predmete, a Courtois se smijao navijačima domaćeg kluba za kojeg je branio 154 puta te vikao “Još, još!”.

Španjolci dodaju da je jedan od navijača koji je bacio upaljač imao i nož, a mržnja navijača Atletica i Courtoisa započela je kada je golman prije šest godina ‘izdao’ Atletico i prešao u Real. S Atleticom je osvojio Primeru, Kup kralja i Europa ligu te došao nadomak Lige prvaka, koju je izgubio od Reala te prilikom proslava trofeja ranije skandirao protiv kraljevskog kluba.