Malmo iznenadio Rangerse, Monaco slavio u Pragu

(Andreas Hillergren/TT News Agency via AP)

Malmo i Monaco napravili su veliki korak ka plasmanu u Ligu prvaka.

U susretu 3. kola kvalifikacija za ulazak u skupine natjecanja Malmö je kao domaćin svladao Glasgow Rangers 2:1, dok je Monaco Nike Kovača slavio na gostovanju kod praške Sparte s 2:0.

Švedski klub je u samo dvije minute došao do velike prednosti golovima Riksa i Birmančevića, a da se Škoti ne vrate s barem jednim golom u Glasgow pobrinuo se Davis u sudačkoj nadoknadi. Antonio Mirko Čolak igrao je za švedsku momčad do 88. minute. Borna Barišić odigrao je cijelu utakmice za Rangerse.

Monaco je prednost stekao golovima koje su postigli Aurelien Tchouameni i Kevin Volland. Tchouameni je bio precizan u 37. minuti,  nakon čega su krenuli rasistički uzvici, a Volland je konačan rezultat postavio u 59.