Bundesliga 14. tra 202322:42 0 komentara

U prvoj utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke 04 je na svom terenu svladao berlinsku Herthu sa 5-2 (2-1) te joj tako prepustio posljednje mjesto na ljestvici.

Schalke je poveo sa 2-0 u uvodnih 15 minuta golovima Skarkea (3) i Bueltera (14), na 2-1 je pred sam kraj prvog poluvremena smanjio Jovetić (45+3), da bi domaći preko Teroddea (48) i Bueltera (78) povisili na nedostižnih 4-1 prije no što je Richter (84) pogodio za 4-2, da bi konačnih 5-2 postavio kaminski (90+2) prekrasnim pogotom iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Filip Uremović odigrao je čitav susret za Herthu kod koje je Ivan Šunjić ostao na klupi.

Ovom pobjedom Schalke je skočio na 16. mjesto ljestvice sa 24 boda, dva više od posljednje Herthe, a između njih je 17. Stuttgart sa 23 boda.

Vodi Bayern sa 58 bodova, dva manje ima druga Borussia Dortmund.