Ajax se provukao u Norveškoj, Sosi 120 minuta, Šutalo pocrvenio

Konferencijska liga 22. velj 202421:41 0 komentara
NESimages/Raymond Smit/DeFodi Images via Guliver

Nogometaši Ajaxa provukli su se u osminu finala Konferencijske lige. Nakon ukupno 210 minuta borbe protiv norveškog Bodo Glimta slavio je Ajax s ukupnih 4-3.

Prva utakmica u Amsterdamu je okončana s 2-2, dok je nakon 90 minuta uzvrata u Norveškoj bilo 1-1. Ajax je poveo golom Berghuisa u 34. minuti, ali je za izjednačenje pogodio Berg u 83. minuti.

Svašta se događalo između dva pogotka pa je tako prvo Ajax ostao s igračem manje. Pocrvenio je u 48. minuti hrvatski reprezentativac Josip Šutalo koji je srušio suparničkog igrača koji je sam išao prema vratima nizozemske momčadi. Ajax nije morao dugo vremena igrati s igračem manje jer je u 57. i 65. minuti žute kartone zaslužio Gronbaek pa je i Bodo ostao s desetoricom.

Pogodak odluke postigao je Taylor u 114. minuti, a cijelu utakmicu za Ajax je odigrao hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

Dalje je prošao i švicarski Servette koji je nakon 0-0 na domaćem terenu pobijedio bugarski Ludogorec u gostima s 1-0. Pogodak vrijedan osmine finala dao je Cognat već u šestoj minuti, a cijeli ogled na domaćoj klupi za pričuve proveo je hrvatski vratar Simon Sluga.