Zadru slavlje nad Cibonom, strašne izvedbe Mavre i Prkačina

Košarka 14. tra 202118:34 > 18:35 0 komentara
Marin Sušić / KK Cedevita

Košarkaši Zadra svladali su Cibonu sa 97-92 (24-21, 33-20, 13-21, 27-30) u zaostaloj utakmici 12. kola ABA lige te su tako i matematički osigurali opstanak u ovom regionalnom natjecanju, što Cibona tek mora učiniti u preostala dva kola.

Za pobjedu Zadrana najzaslužniji je bio razigravač Dominik Mavra koji je završio dvoboj s 33 koša, pet asistencija i pet skokova, pogodivši šest trica iz sedam pokušaja, a tri od njih je postigao u posljednjih tri i pol minute utakmice kad je Zadar preokrenuo zaostatak od četiri koša u pobjedu.

S druge strane je briljirao kapetan Cibone Roko Prkačin s osobnim rekordom u ABA ligi od 38 koševa uz šut 8/12 iz igre, 6/8 za tricu, čemu je dodao i 10 skokova.

Uz Mavru, zasluge za pobjedu Zadra idu i Kodiju Justiceu koji je ubacio 18 koševa, dok je u Ciboni drugi strijelac bio Ivan Novačić s 21 košem.

Zadrani su u prvom poluvremenu bili mnogo bolja momčad, pogotovo u drugoj četvrtini u kojoj su ubacili 33 koša i sa 16 poena prednosti otišli na velik odmor.

Cibona se vratila u trećoj dionici, prepolovila Zadrovu prednost, a potom u završnih deset minuta uspjela doći čak i do četiri koša prednosti (77-81) na 3:37 minuta prije kraja dvoboja. No, zahvaljujući sjajnom Dominiku Mavri, Zadar je ipak došao do pobjede koja momčadi Veljka Mršića donosi rasterećenje po pitanju borbe za opstanak uoči posljednjeg kola u kojem će ugostiti Crvenu zvezdu.

Zadar je na devetom mjestu ABA lige s učinkom 9-16 i 34 boda, dok je Cibona sa 8-16 i 32 boda na desetom mjestu. Zagrepčani će još do kraja lige ugostiti Cedevitu Olimpiju (20.4.) u odgođenoj utakmici 23. kola te gostovati kod čačanskog Borca (27.4.), jednog od izravnih konkurenta u borbi za opstanak.

Borac ima 31 bod uz učinak 7-17, Split ima 8-15, a Krka 7-16. Jedna od te četiri momčadi će morati u doigravanje za opstanak u ABA ligi. (H)